Podsumowanie lekcji na temat aplikacji na temat „Dzień Matki. „Serce dla mamy”. Podsumowanie lekcji na temat aplikacji w grupie środkowej Aplikacyjne serce dla mamy, grupa środkowa

Uwaga! Witryna administracyjna serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść rozwój metodologiczny, a także za zgodność z opracowaniem federalnego standardu edukacyjnego.

Opracowanie przedstawiane jest w formie konspektu lekcji aplikacji, mającej na celu wyrobienie estetycznego nastawienia do świata otaczającego dzieci z grupy średniej, pobudzanie pozytywnego nastawienia do rodziny i przyjaciół. Główną ideą pracy jest rozwój dzieci w aktywności.

Cel: kształtowanie estetycznego stosunku do świata zewnętrznego u dzieci z grupy średniej, stymulacja pozytywnego nastawienia do rodziny i przyjaciół.

Integracja obszarów edukacyjnych: „Rozwój artystyczny i estetyczny”, „Rozwój społeczny i komunikacyjny”, „Rozwój mowy”.

Zadania aplikacji:

  • Kontynuuj zwiększanie liczby gotowych obiektów wyświetlanych w aplikacji. Aby wykształcić u dzieci umiejętność prawidłowego trzymania i używania nożyczek. Wzmocnij umiejętności starannego cięcia i klejenia.
  • Rozwijaj procesy umysłowe: uwagę, pamięć, wyobraźnię, myślenie.
  • Wzbudzaj zainteresowanie aplikacją, komplikując jej zawartość i rozszerzając możliwości tworzenia różnorodnych obrazów; zachęcać do wyrażania aktywności i kreatywności.

Zadania integrowalnych obszarów edukacyjnych:

  • Ćwicz wyraźną wymowę słów z chóralnymi odpowiedziami na pytania nauczyciela i czytanie znanych wierszy.
  • Rozwijaj inteligencję emocjonalną, pozytywne nastawienie do rodziny i przyjaciół.
  • Kultywować wrażliwość na słowo artystyczne.

Materiały (edytuj): pusta wycięta dłoń, cięte kwiaty o różnych rozmiarach, klej, serwetka.

Prace wstępne: przeglądanie ilustracji, czytanie wierszy o mamie.

Spodziewany wynik: dzieci wykazują zainteresowanie aplikacją, jej zawartością i tworzeniem różnych obrazów, potrafią prawidłowo trzymać i używać nożyczek; dokładnie wyciąć i przykleić detale. są aktywni i kreatywni; wykazywać pozytywne nastawienie do innych - troska, uwaga, życzliwość, troska. Okaż wrażliwość na artystyczne słowo.

Metodologia lekcji

Etapy lekcji.

Metodyka realizacji.

Działalność pedagoga.

Zajęcia dla dzieci.

1. Część wprowadzająca.

Metoda gry

Dzieci, dziś jesteśmy z wami ... ..
Przerywa mowę - zapukaj do drzwi. Nauczyciel spotyka Dunno.

Dzieci stoją na dywanie w kręgu z nauczycielem.

Chłopaki, spójrzcie, kto nas odwiedził?

Dunno

Witaj, Nie wiem.

Chłopaki, okazuje się, że Dunno dowiedział się, że będziemy świętować, a jakie święto nie zna i naprawdę chce wiedzieć.

Witaj, Nie wiem.

Powiedzmy Dunno, jakie święto będziemy obchodzić?

Dzień Matki, Dzień Matki.

Powiedz mi, jakie jest pierwsze słowo, które wypowiada dziecko, które czeka na ptaki w gnieździe, kocięta, gdy są same?
Oczywiście mamo. Mama jest najcenniejszą i najukochańszą rzeczą na świecie!

Słowo sztuki

Kto jest najsłodszy na świecie?
I ogrzeje swoje ciepło,
Kochasz bardziej niż siebie?
Ono...

Dzieci w refrenie: Mamo

Czyta książki wieczorem
I zawsze wszystko rozumie
Nawet jeśli jestem uparty
Wiem, że mnie kocha...

Dzieci w chórze: moja mama

idę ścieżką
Ale moje nogi są zmęczone
Przeskocz przez dół
Kto pomoże? Ja wiem …

Dobra robota chłopcy!

Dzieci w refrenie: Mamo

Chłopaki, czy zawsze jesteście miłymi, czułymi, posłusznymi dziećmi?

Czy pomagasz mamom?

Jak pomagasz mamie?

Odpowiedzi dzieci.

Motywacja do działania

Wstańmy na nogi, odpocznijmy i zabierzmy się do czegoś ciekawego. Chcieć?

Tak.

Minuta fizyczna.

Wykonywanie ruchów w tekście wiersza.

Razem pomagamy mamie -
Wszędzie wycieramy kurz.
Teraz pierzemy ubrania

Opłucz, wyciśnij.
Zamiata wszystko dookoła
I biegiem po mleko.

Wieczorem spotykamy się z mamą
Szeroko otwieramy drzwi
Mocno przytulamy mamę.

Dzieci wstają i powtarzają ruchy nauczyciela.

2. Główna część.

Każdy na świecie ma matkę. Kiedy mama jest w pobliżu, robi się jaśniej i cieplej, a Ty niczego się nie boisz na świecie, bo to najbardziej niezawodna osoba, najbardziej ukochana. Powiedz nam, dlaczego kochasz swoją mamę?

Odpowiedzi dzieci.

Chłopaki, czy zdarzyło się, że oczy twojej mamy zasmuciły się, gdy zobaczyła rzeczy, które wrzuciłeś do bałaganu, zabawki, brudne ubrania? Jak stała się jej twarz? Pokażmy.

Dzieci pokazują smutną minę.

A kiedy przytulasz matkę, oferujesz jej pomoc, dajesz jej prezent zrobiony własnymi rękami, jaka jest twarz twojej mamy? Pokazać.

I zdecydowanie musisz pogratulować matkom wakacji i sprawić jej niespodziankę.
„Nie kupimy prezentu dla mamy
Ugotujmy to sami ”.

Dzieci pokazują radosną twarz.

Zobacz jaki wspaniały prezent zrobiłam dla mojej mamy (pokazując i opisując próbkę).

Dzieci badają próbkę.

Proponuję nakleić kwiaty na przygotowany odcisk dłoni różne rozmiary... A nasz gość Dunno zobaczy, jak to robisz, a także nauczy się, jak złożyć aplikację. Wyobraźmy sobie, że na dłoni zebraliśmy całą czułość, całe ciepło, całą miłość do mamy.
- Dobra robota chłopaki, wykonaliście świetną robotę!

Dzieci biorą klej i przygotowane kwiaty i przyklejają je na odcisk dłoni.

3. Dolna linia.

Chłopaki, nasze kwiaty okazały się piękne, oddamy naszym mamom dłonie.

I chciałbym zakończyć naszą lekcję wierszem:

Na świecie jest wiele miłych słów,
Ale jedno jest milsze i ważniejsze,
Z dwóch sylab proste słowo „mama”
I nie ma droższych słów.

Chłopaki, czy lubiliście robić prezenty dla mam?

Tak, okazały się bardzo piękne.

Odbicie

Przyjrzyj się uważnie swojej pracy i powiedz mi, jakie słowa powiesz swojej mamie na wakacjach.

Tak, podobało nam się.

Droga Mamo, zrobiłem dla Ciebie prezent.

Motywacja do kontynuowania działań

Dzieci, następnym razem, gdy będziesz chciał to zrobić Ciekawa praca razem z Dunno?

Kochana mamo kocham cię. Chcę ci dać prezent.

Pożegnajmy się z Dunno i poczekajmy na jego kolejną wizytę.

Tak, chcemy też zrobić aplikację i żeby Dunno przyszedł do nas.

Do widzenia, Nie wiem!

Streszczenie w środkowej grupie na temat „Pocztówka dla mamy”

Data 03.03.17.

Cel: Nauczenie dzieci komponowania całej kompozycji z oddzielnych części.

Stwórz kreatywną atmosferę, świąteczną i radosną atmosferę;

nadal kształcić estetyczne podejście do rzeczywistości.

Rozwijaj poczucie formy i umiejętności kompozytorskie.

Naucz się tworzyć bukiet.

Naucz się układać kwiaty, częściowo zachodząc na nie i umieszczając je powyżej i poniżej.

Rozwijaj umiejętność organizowania własnych Miejsce pracy.

Styl: aplikacja

Typ: kombinowany

Forma organizacji dzieci: grupowa

Integracja obszarów edukacyjnych: komunikacja, socjalizacja, twórczość artystyczna

Aktywność w dzieciństwie: produktywna

Motywacja:

Materiały i sprzęt: Łodygi kwiatowe wycięte z kolorowego papieru, zielone prostokąty papierowe, tulipany, klej, pędzle, nożyczki, papier A4 przecięty na pół.

Metody i techniki: wizualne, praktyczne działania dzieci, werbalne.

Organizacja miejsca pracy w różne części GCD:

Część wstępna: dzieci są w pobliżu nauczyciela.

Część główna: dzieci siedzą przy stołach ustawionych w półkole.

Ostatnia część: dzieci są blisko nauczyciela.

Przebieg lekcji:

(zapukać do drzwi)

Słyszycie? Ktoś puka! Chodźmy do drzwi i zobaczmy kto to jest?

Ale nikogo tam nie ma!

Chłopaki, spójrzcie, na podłodze jest koperta! Ten list!

Ktoś wysłał nam list!

Jak myślisz, kto to wysłał?

Tu jest napisane, że pochodzi od niedźwiedzia.

Nauczyciel czyta list:

"Cześć chłopaki. Ten niedźwiedź pisze do ciebie, nadeszła wiosna! I obudziłem się po długiej hibernacji! Chłopaki, czy wiecie, jakie wakacje nadchodzą? Zbliża się święto 8 marca! Czy wiesz, jakie to wakacje? Opowiedz nam o tym. Chłopaki, kto musi dawać prezenty na święto 8 marca? Prezenty powinny być wręczane wszystkim dziewczynom. A zwłaszcza naszym mamom! Chłopaki, napisałem do was list, bo chcę, żebyście mi pomogli! Chcę zrobić prezent dla mojej mamy! W ogóle nie wiem jak to zrobić, chcę robić pocztówki. Pomożesz mi?"

Chłopaki, czy możemy pomóc niedźwiedziowi?

To święto dla wszystkich dziewczyn! W tym dniu mężczyźni gratulują wszystkim kobietom wakacji: dają kwiaty, uśmiechy. Nie zapomnijcie pogratulować mamom, babciom i dziewczynom.

Czy chcecie robić pocztówki dla swoich mam?

Niedźwiedź ma w liście coś jeszcze! Zobaczmy. To są kwiaty cięte, prostokąty i patyczki! Jak myślisz, do czego one służą?

To są części naszego kwiatu! Z nich zrobimy nasze pocztówki.

Zanim zaczniemy, rozciągnijmy palce.

Fizminutka: „Palce w lesie”.

Jeden dwa trzy cztery pięć.

(pokazuje palce, zaczynając od małego palca)

Palce wyszły na spacer.

(krok palców)

Ten palec trafił do lasu.

(pokazuje mały palec)

Ten palec znalazł grzyba.

(bezimienny)

Ten palec zaczął być czyszczony.

(przeciętny)

Ten palec zaczął się smażyć.

(wskazywanie)

Cóż, ten tylko jadł,

Dlatego przytyłem.!

(duża)

Teraz usiądź przy swoich biurkach i zacznij pracować.

Pokażę Ci, jak tworzyć nasze pocztówki.

    Najpierw weź kwadratową kartkę papieru i złóż ją na pół.

    Następnie wytnij róg.

    Otwórz arkusz, aby utworzyć koronę. Ale potrzebujemy kwiatu.

    Odetnij rogi, dostaniesz tulipana.

    Nie mamy wystarczającego tła, przykleimy tam nasz kwiatek. Weź karton dowolnego koloru.

    Teraz weź łodygi i przyklej je do kartonu, nadmiar kleju zetrzyj szmatką.

    Weź prostokątne zielone prześcieradła i wytnij rogi po obu stronach. Liście okazały się.

    Teraz przyklej je do łodygi i przyklej sam kwiat. Okazało się piękny kwiat! Więc nasza pocztówka jest gotowa.

Zanurz delikatnie pędzle w kleju. Ostrożnie obchodź się z nożyczkami. Nie garb się.

Zobacz jakie mamy pocztówki! Jesteś taki wspaniały. Twoje mamy będą bardzo szczęśliwe.

Teraz rozłóżmy je na naszej tablicy i zobaczmy, ile jest tam kwiatów! Mishka cieszy się, że mu pomogłeś, teraz będziesz miał piękne pocztówki.

Ofitserova Julianna Aleksandrowna
Instytucja edukacyjna: MADOU d / s nr 162
Krótki opis pracy:

Data publikacji: 2017-11-22 Podsumowanie lekcji na temat aplikacji na temat „Dzień Matki” Ofitserova Julianna Aleksandrowna robienie prezentu na świąteczny Dzień Matki

Zobacz certyfikat publikacji

Podsumowanie lekcji na temat aplikacji na temat „Dzień Matki”

Cele:

Rozwój empatii.

Rozwój uwagi słuchowej, dowolność, umiejętność szybkiego reagowania na polecenia.

Rozwój ogólnych zdolności motorycznych, rozwój pamięci, mowy, wyobraźni.

Nauka rozróżniania kolorów.

Materiały:

Serce wycięte z kolorowego papieru.

Klej

Kolorowe serwetki

Cyrkonie, małe koraliki

Przebieg lekcji:

Pozdrowienia.

Nauczyciel pokazuje dzieciom papierowe serce i pyta, jaki to ma kształt. Dzieci mówią, że to serce. Następnie nauczyciel mówi: „Chłopaki, jak bije wasze serce? Dobrze! Puk Puk! Puk Puk! Wyciągnij lewy uchwyt, ściśnij dłoń w pięść, a teraz przymocujemy uchwyt do serca i powiemy głośno puk-puk, puk-puk, teraz wyciągnęli prawy uchwyt, ścisnęli dłoń w pięść i przycisnęli do serca mówimy puk-puk, puk-puk.

Dzieci siedząc w kręgu powtarzają ćwiczenie kilka razy. Po kilku powtórzeniach nauczyciel zwraca się do dzieci: „Mamusiu, bardzo, bardzo kocha każdego z was sercem. Wkrótce mama ma święto, nazywa się "Dzień Matki" obchodzony jest w ostatnią niedzielę listopada. Teraz przeczytam ci wiersz, a ty uważnie słuchasz:

Kochana mamusia mamusia

Kocham Cię Skarbie,

W życiu jesteś wsparciem

Chronisz mnie przed złą pogodą

Kochasz bez oglądania się za siebie i wyrzutów

I cała twoja rodzina została ogrzana przez ciebie.

życzę Ci zdrowia

Jesteś jedyny na całym świecie

Mamusiu, moja ukochana!

Zróbmy prezent dla mamy. Tutaj na takim papierowym sercu zostawisz swój ciepły ślad z dłoni. Dzieci przykładają rękę do serca i kręgu prosty ołówek... Narysowana dłoń jest wypełniona zwiniętymi kulkami papierowych serwetek w kolorze, który lubisz w środku serca.Gdy odcisk dłoni zostanie wypełniony kulkami, nauczyciel oferuje dzieciom pozostałą przestrzeń na serduszku do udekorowania kulkami w innym kolorze. Dzieci według własnego uznania wybierają kolory i rozmiary biżuterii oraz samodzielnie je naprawiają. Kiedy wszyscy skończą dekorować swoje rękodzieło, dzieci siedzą w kręgu i wspólnie dyskutują o swoim rzemiośle, demonstrując sobie nawzajem. Nauczyciel czyta wiersz

Kochana mamusia mamusia

dobrze, że mamy wakacje.

Kocham Cię Skarbie,

Wszystkie twoje cnoty i nie liczą się.

W życiu jesteś wsparciem

Chronisz mnie przed złą pogodą

Kochasz bez oglądania się za siebie i wyrzutów

I cała twoja rodzina została ogrzana przez ciebie.

życzę Ci zdrowia

Żeby nikt nie wysyłał alarmów.

Jesteś jedyny na całym świecie

Mamusiu, moja ukochana!

Na koniec nauczycielka pokazuje, jak przytulić mamę i dać jej swój prezent oraz prosi wszystkie dzieci, aby przytulały się z czułością.

Cel: Rozwój u dzieci życzliwego, pełnego szacunku, uważnego stosunku do matki.

Zadania:

Wzmocnić wiedzę dzieci o świętach państwowych "Dzień Matki"

Naucz życzliwego, uważnego stosunku do matki;

Aktywuj użycie powiedzeń w aktywnym słowniku, nazwa święta "Dzień Matki", « ciepło serca» ;

Tworzyć korzystne warunki rozwijanie umiejętności artystycznej pracy fizycznej, kształtowanie umiejętności i chęci doprowadzenia sprawy do końca.

Rozwijaj zainteresowanie Aplikacje;

Rozwijanie umiejętności i umiejętności pracy z papierem, kreatywnego myślenia i wyobraźni dzieci w oparciu o znajomość technologii wytwarzania Aplikacje z papierowych serwetek.

Rozwijaj umiejętności motoryczne u dzieci.

Wychowywać dzieci, szacunek dla matki, chęć jej pomocy, proszę ją; ...

Kultywowanie cech dokładności i opanowania podczas wykonywania technik pracy, ciężkiej pracy, umiejętności słuchania, towarzyskości, dokładności, aktywności, kultury pracy

Pobierać:


Zapowiedź:

Podsumowanie GCD dla aplikacji „Serce dla mamy” w grupie przygotowawczej

Cel : Rozwój u dzieci życzliwego, pełnego szacunku, uważnego stosunku do matki.

Zadania:

Wzmocnienie wiedzy dzieci o świętach państwowych"Dzień Matki"

Naucz życzliwego, uważnego stosunku do matki;

Aktywuj użycie powiedzeń, nazwę święta w aktywnym słowniku"Dzień Matki" , " ciepło serca» ;

Stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju umiejętności artystycznej pracy fizycznej, wyrobienie umiejętności i chęci doprowadzenia sprawy do końca.

Rozwijaj zainteresowanie Aplikacje;

Rozwijanie umiejętności i umiejętności pracy z papierem, kreatywnego myślenia i wyobraźni dzieci w oparciu o znajomość technologii wytwarzania Aplikacje z papierowych serwetek.

Rozwijaj umiejętności motoryczne u dzieci.

Wychowywać dzieci, szacunek dla matki, chęć jej pomocy, proszę ją; ...

Kultywowanie cech dokładności i opanowania podczas wykonywania technik pracy, ciężkiej pracy, umiejętności słuchania, towarzyskości, dokładności, aktywności, kultury pracy

Prace wstępne: rozmowy o Dniu Matki, rodzina, życzliwość, miłość, czytanie wierszy o mamach i babciach, opowiadanie„Ręce mamy” B. Emelyanov, zapamiętywanie wiersza E. A. Blaginina„Usiądźmy w ciszy”, nauka i przysłowia o matce, minuty fizyczne, rysowanie portretów matek. Zakup szablonów kiery.

Materiał demonstracyjny: próbki rzemieślnicze, instrukcje produkcji kiery.

Rozdawać: na stołach dla każdego dziecko : nożyczki, talerze, biała tektura, wielokolorowe pomarszczone serwetki, płynny klej, szmaty, puszyste sznureczki do zawieszenia serce.

Techniki metodyczne: rozmowa-dialog, tak. gra, pokaz przykładowej pocztówki i

wyjaśnienie kolejności pracy, powtórzenie zasad BHP, wychowanie fizyczne„Pomocnicy mamy”, działalność produkcyjna, indywidualna praca z dziećmi, wystawa, analiza prac, wynik.

Rodzaj zawodu: grupa-frontalna.

Ruch GCD

Pedagog : Chłopaki, dzisiaj jest piękny dzień. Przyniosłem ci to serce i chcieć tak, że się uśmiechasz i przekazujeszciepło dla siebie aby nasze serca przepełniona życzliwością i miłością (dzieci uśmiechają się i przechodzą) serce naciskając go do swojego). Twoje maleństwaserca biją jak zegar, przywiąż moje serce do swoich i słuchaj jego pukania. Czy słyszysz?(dzieci słuchają) Serce może czuć miłość. Ona może być różne : miłość do rodziny, miłość do przyjaciół, miłość do natury, miłość do słońca, miłość do rodziny, miłość do mamy. Nasz serce pełen życzliwości dla ludzi, którzy są dla nas mili i bardzo nas kochają.

Pedagog : Czy wiesz, kto kocha cię bardziej niż ktokolwiek inny na świecie? (odpowiedzi dzieci"Mama" )Oczywiście! Mama jest najdroższą osobą na świecie dla każdego człowieka. Daje nam życie, troszczy się i kocha nas przez całe życie, bez względu na to, kim jesteśmy. Daje całe swoje ciepło i życzliwość, abyśmy byli szczęśliwi.

Pedagog : Pamiętamy wiele przysłów o matce. Zagramy teraz w grę.

Gra „Powiedz przysłowie o swojej matce”

Ciepło w słońcu, w obecności matki….(dobry).

Nie ma takiego przyjaciela jak kochany….(mama)

Kto nie słucha matki, ma kłopoty….(dostanie)

Nie ma bardziej niezawodnego przyjaciela….(matki)

Ptak raduje się wiosną, a dzieci…(matki)

Matka każdego biznesu….(głowa).

Dla matki dzieci są zawsze….(mały).

Pedagog : Chłopaki, jak myślicie, dlaczego dzisiaj zaczęliśmy rozmawiać o mamie?

Dzieci : Bo niedługo będą wakacje"Dzień Matki"

Pedagog : Niektórzy z was wiedzą, kiedy obchodzone jest to święto?

Dzieci : Święto obchodzone jest w ostatnią niedzielę listopada.

Pedagog : Dobra robota chłopcy!

Dzień Matki to szczególne święto,

Świętujmy to w listopadzie:

Zima czeka na naturę

A błoto wciąż jest na podwórku.

Wszyscy ludzie szanują i kochają swoje matki. Dzień Matki obchodzony jest w wielu krajach, a nasz kraj Rosja również obchodzi to święto. Ludzie gratulują matkom, przychodzą je odwiedzić, wszyscy siadają razem na świąteczny stół i spróbuj smakołyków przygotowanych przez ich mamy, dawaj prezenty. Jak myślisz, co z tobą zrobimy?

Dzieci: Prezent dla mamy.

Pedagog : Dziś też przygotujemy prezent dla naszej ukochanej mamy, ale najpierw trochę się rozgrzejemy i pobawimy. Czy lubisz pomagać mamom?

Gimnastyka palców„Pomocnicy mamy”.

Jeden dwa trzy cztery,(waląc pięściami o siebie)

Zmyliśmy naczynia:

Czajnik, filiżanka, chochla, łyżka

I dużą chochlę.

Zmyliśmy naczynia: (jedna dłoń przesuwa się po drugiej)

Tylko rozbiliśmy kubek,(zegnij palce, zaczynając od kciuka)

Kadź też się rozpadła,

Nos czajnika zbłądził.

Trochę złamaliśmy łyżkę,

W ten sposób pomogliśmy mamie.(walić innych przeciwko przyjacielowi).

Pedagog : Aby przygotować prezent dla mamy, musimy udać się do naszego kreatywnego warsztat:

Raz, dwa, trzy, kręcą się dookoła, znajdujesz się w warsztacie.(Dzieci siadają).

Pedagog : W przeddzień Dnia Matki możemy podarować mamie serce , zrobiony ręcznie. Na biurku masz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia własnego kiery ... Spójrz na tablicę, tak serce będzie teraz mieć każdego z was.

Nauczyciel udziela instrukcji. Chłopaki, aby wykonywać swoją pracę, musimy zrozumieć kolejność pracy. jestem dla ciebie przygotowany szablony - sekwencyjna instrukcja produkcji serce ... Pomogą nam to zrobić. Na szablonach etapy produkcji.

1. Serca nasz będzie zrobiony z pogniecionych kawałków serwetki. Teraz odrywamy małe kawałki serwetek i zanurzając je w płynnym kleju, szczelnie wypełniamy serce wzdłuż konturu z pomiętymi kulkami, naciśnij je serwetką.

2. Następnie z serwetki innego koloru odrywamy również małe kawałki i wypełniamy nimi środek kiery.

3. Zaznacz oczy i usta klejem i przyklej oczy, możesz wziąć plastikowe, możesz zrobić je z serwetki.

(Nauczyciel pokazuje, jak wykonać zadanie)

Pedagog : Ale zanim zaczniemy pracę, powiedzmy te słowa : „Usiądę prosto, nie będę się zginał, podejmę się pracy”.

Pedagog : Gimnastyka oka

Zamknij oczy

I głaskaj rękami

Będziemy śnić z tobą

O mojej ukochanej matce. (Zamknij oczy, pogłaszcz powieki)

(Dzieci zaczynają robić Aplikacje pod nagraniem audio piosenek o mamie)

Pedagog : No chłopaki, po skończonej pracy czas na zabawę. Wyjdź do mnie.

(Dzieci wstają ze stołów)

Fizminówka

Na całej wielkiej planecie

(rysujemy niewidzialny okrąg rękami)

Gdziekolwiek spojrzysz

(głowa : lewo-prosto-prawo)

Zarówno dorośli, jak i dzieci

(ręce na pasku - wyciągnij; usiądź - ręce na kolanach)

Sen o miłości

(obie dłonie do serca)

Zarówno ptaki jak i kocięta

(ręce-skrzydła latają; rób uszy dłońmi)

Zarówno wilk, jak i żaby

(zadrapania - pazury; podskakiwanie w kucki)

Wszyscy ludzie szukają pary

(przytulić się wzajemnie)

Kochać ją.

(narysuj w powietrzu)serce z dwiema rękami)

chodzić z nią

(chodzenie w miejscu)

Razem jest ciekawiej

(skoki w miejscu)

Dajcie sobie nawzajem radość

(podnieś ręce i zakręć)

Ciepło i życzliwość.

(dłoń po lewej; dłoń po prawej)

Wrócę do domu i zaraz

(chodzenie w miejscu)

przytulę mamę

(obejmuj się ramionami)

(narysuj w powietrzu)serce z dwiema rękami). Pedagog : Dobra robota chłopcy! Zrobiłeś dzisiaj dobrą robotę i masz świetną robotę.


mob_info