Kaunite kunstide tunni kokkuvõte “Kevad tuleb, kevade tee” (maastikumaastik). Kunstitunni kokkuvõte teemal “Kevad” Kevadteemalise kunstitunni kokkuvõte

Munitsipaalkoolieelne õppeasutus

kombineeritud tüüp "Lasteaed "Zhuravlyonok" Nadym"

Teema kunstitunni kokkuvõte

"Kevad"

õpetaja poolt ette valmistatud

Miftakhova Fana Khatimovna

Nadym, 2013

Laste tegevuste tüübid: mängimine, suhtlemisaldis, produktiivne, lugemine.

Õpetaja eesmärgid: tutvustada uut luuletust; õppida nimetama kevade märke; lausuma ilmekalt luuletust peast; arendada guaššvärviga maalimise oskusi; joonistada ümaraid, ovaalseid kujundeid, joonistada erinevaid jooni; värvige guaššvärviga kontuuri piires üle; arendada esteetilist maitset.

Eelkooliealise integreerivate omaduste arendamise kavandatavad tulemused: vastab korraldusmomendil õpetaja küsimustele, osaleb vestlustes süžeemaale vaadates, kuulab huviga luuletust, loeb ilmekalt peast tuttavat luuletust, on aktiivne joonistuse “Kevade” kollektiivse teose loomisel.

Materjalid: artikli tekst A. Plištšejeva “Kevade”, kevadet kujutavad pildid, whatmani paberileht, kollase, rohelise, sinise, indigo, punase värviga guaššid, pintslid, salvrätikud, veepurgid, flanelgraaf.

Edusammud:

Õpetaja viib lapsed akna juurde ja küsib lastelt:

Koolitaja: Mis aastaaeg praegu on? Kuidas sa arvasid, et nüüd on kevad?

Lapsed: Lumi sulab, katuselt tilguvad tilgad. Tänaval olid lombid, ümberringi oli vesi, oli niiske. Ja kevadel muutus lumi halliks ja mustaks.

Õpetaja pakub kuulata luuletust kevadest. (A. Pleštšejev “Kevade”).

"Lumi juba sulab, ojad voolavad,
Aknast oli tunda kevade hõngu...
Ööbikud vilistavad varsti,
Ja mets riietub lehtedesse!

Puhas taevasinine,
Päike muutus soojemaks ja heledamaks,
On aeg kurjade lumetormide ja tormide jaoks
See on jälle pikaks ajaks kadunud."

Koolitaja: Mida me kevadest luuletusest õppisime?

Lapsed: Kevadel "sulab lumi, jooksevad ojad", "mets riietub lehtedega", "taevane glasuur on selge", mis tähendab, et taevas on selge, sinine, päike on muutunud soojemaks ja heledamaks; ja lapsed ja linnud ja kõik inimesed on kevade üle rõõmsad.

Õpetaja loeb luuletuse uuesti läbi, julgustades lapsi pärast seda kordama.

Kasvataja: Jah, kevadel paistab päike eredamalt, varahommikul tõuseb päike taeva poole, soojendab kõiki lapsi, linde, loomi. See jookseb üle kogu taeva, et kõigil oleks soe ja valgus. Kõik naudivad kevadpäikest: lapsed jalutavad õues, linnud laulavad rõõmsalt, varblased mängivad lõbusalt. Varsti sulab lumi täielikult, ilmub roheline muru, õitsevad lilled, puudele ilmuvad lehed.

Kasvataja: Nii, lapsed, öelge mulle, milline on kevad?

Lapsed: Kevad tähendab: särav, särav, lahke, soe päike; selge sinine taevas; maas on lombid; siia-sinna on ilmunud muru ja lilled õitsevad hiljem.

Koolitaja: Hästi tehtud!

Koolitaja: Kui palju huvitavat saime kevadest teada. Lapsed, joonistame nüüd oma kevade pildi.

Õpetaja küsib igalt lapselt, mida ta tahaks joonistada; ja mis värvi, millise kujuga nad joonistavad päikest, taevast, lompe, lilli.

Õpetaja kutsub iga lapse molbertile, iga laps joonistab suurele Whatmani paberilehele, mida tahab.

Lapsed teevad tööd, valides iseseisvalt guašši värvi, õpetaja kontrollib töövõtteid, abistab neid, kellel on raskusi, ja julgustab lapsi täiendavate detailide joonistamist lõpetama.

Töö käigus aktiveerib ta laste tegevusi sõnadega, näiteks: "Kas teie pilt näeb välja nagu päike, sest te ei värvinud seda?"

Peegeldus

— Mida oleme kevadest õppinud?

- Milliseid luuletusi me lugesime?

- Mis pildi nad sinuga maalisid?

P/n: “Õnnelik varblane”

Eesmärk: õppida sooritama liigutusi vastavalt mängu tekstile.
Mängu käik:

Varblane hüppas kase otsast teele! Ei mingit pakast piiksutab (lapsed hüppavad ja piiksuvad)
Siin on kraavis vulisev kiire oja (lapsed ütlevad: "W-w-w-w-w!"
Ja teie käpad ei külme – hüppa! (lapsed hüppavad)
Kurud on kuivanud - Hüppa-hüppa! (lapsed hüppavad)
Putukad tulevad välja – tšikk-siuts! (lapsed siristavad)
Kasvataja: “Peck, ära ole häbelik! Kes see on (varblane)

Bibliograafia

1. Veraksa N.E., Komarova T.S., Vassiljeva M.A. Koolieelne haridusasutus: FGT Põhjalikud klassid vastavalt programmile “Sünnist kooli”, teine ​​noorem rühm - Volgograd: õpetaja, 2013.

2. Vassiljeva I. Didaktiline materjal “Maailma mõistmine” - M.: Strekoza, 2011.

Tunni ülevaade "art” 3. klassis

Teema:Kevad tuleb. Kevadine meeleolu

Eesmärgidõppetund:

  • Tehke pakutud teemal kompositsioon, kohandage laste oskusi kevadise kompositsiooni kujutamisel;
  • õppida teadlikult konstrueerima joonjoonist kasutades horisondijoont ja teadaolevaid perspektiivireegleid;
  • intensiivistada kognitiivset huvi kunsti ja looduse vastu;
  • arendada õpilaste loovat ja kunstilist mõtlemist, kujutlusvõimet ja kujutlusvõimet;
  • kujundada emotsionaalset vastuvõtlikkust looduse ilule, oskust märgata selle hämmastavaid jooni.

Varustus:õpetaja jaoks: magnetofon, salvestised, plakatid, illustratsioonid, kevadteemalised reproduktsioonid; õpilastele: A4 lehed, pliiatsid, kustutuskumm, akvarellid, pintslid, vesi.

Tunni tüüp: standardtund

Tunniplaan:

  1. Organisatsioonihetk (2 min)
  2. Põhiosa (37 min)
  3. Edukate tööde analüüs (4 min)
  4. Tunni kokkuvõte (2 min)

Tundide ajal

  1. Aja organiseerimine

- Vaadake, kas kõik on tunniks valmis. Vajame pliiatseid, kustutuskummi, akvarelle, pintsleid ja vett.

- Poisid, täna on meil loovuse tund. Ja loovus on lahkuse, tõe ja ilu allikas.

Istugem maha ja naeratagem üksteisele. Oleme rahulikud ja lahked, sõbralikud ja südamlikud.

Hinga sügavalt sisse ja välja…. Hingake välja oma kaebused, mured, ärritused. Unustage need ära.

  1. Põhiosa

Sissejuhatus.

– Oma tunnis vajame visadust, visadust ja lahke südant. Täna püüame eristada kevadise päeva või öö ilu, kevadise elava ja eluta looduse ilu. Ja kui paned oma töösse hinge ja südame, tuleb see ilus välja!

– Looduse ilu ülistavad kunstnikud, luuletajad ja heliloojad. Sina ja mina loeme suurepäraste klassikaliste poeetide luuletusi loodusest erinevatel aastaaegadel. Mõelge autoritele ja nende kevadteemalistele teostele, mida lugemistundides õppisite.

— Mille poolest erineb kevad teistest aastaaegadest?

— Milliseid rõõme pakub teile kevadine loodus?

Reproduktsioonide eksponeerimine ja analüüs.

– Kevadise looduse ilu ei jätnud kunstnikke ükskõikseks. Kui palju ilusaid maale nad lõid!

Tähelepanu tahvli toetavale reale: K. F. Yuoni maalide reproduktsioonid “Märtsi päike”, I. Levitan “Märt”, “Ujutus”, “Kevad. Suur vesi“, A. Savrasova „Vanrad on saabunud“, N. Romadina „Kevadpäev“, „Õitsev künklik“, S. Gerasimova „Jää on läinud“, F. Vassiljeva „Sula“.

- Proovime koos valida igale tahvlil olevale pildile sobivaid lauseid, kirjeldades täpselt ja poeetiliselt nende loodusseisundit.

— Mis on kõigi nende maastike kujutamisel ühist? (joonistatakse horisondi joon, esiplaan ja taust on täidetud ning maa peal on veega üle ujutatud: puud, paljad, nagu märtsis, või kaetud lehestikuga, nagu mais, üleujutatud jõgi, sulav lumi ja taevas : pilved, päike, lendavad linnud, ... katuselt tilkuvad jääpurikad jne)

Vestlus enne tööd tunni teemal.

— Töötame maastikulehe kallal – “toores” tehnikas.

— Mida selleks vaja on?

– Albumileht on veega niisutatud (harjaga). Taustaks rakendatakse - taevas, pilved, lumi, maa. Kuivamisel joonise põhidetailid. Töö lõppeb detailide joonistamisega pintsli otsaga, korrigeeritakse objektide kontuure, rakendatakse esiletõsteid ja varje, püütakse värvi edasi anda sellisena, nagu me seda elus näeme.

Laste iseseisev töö kevadise süžee teemal ja kompositsioonil (süžee joonistamine ja detailide joonistamine).

Lapsed hakkavad iseseisvalt töötama pärast süžeega probleemi lahendamist.

Õpetaja kõnnib aeglaselt läbi ridade, juhtides laste tähelepanu vahenditele, mille abil saab joonisel ruumi luua: lähedal asuvate ja kaugemate puude aluste asukoht; puude suuruse muutumine olenevalt sellest, kas see on lähedal või kaugel, arvestades, et puud ise on erineva paksusega. Õpetaja peaks töötama palju individuaalselt, aidates õpilastel joonisel süžeed arendada, pakkudes või soovitades laste valitud süžeele täiendusi.

Kehalise kasvatuse tund (muusika järgi)

Töö värviline, graafika, aplikatsioon, küljendus kujundamine

Tasub veel kord meelde tuletada värvidega töötamise funktsioone:

- Poisid, ärge unustage, et suured ruumid, näiteks taeva ja maa taust, nõuavad paletti värvide lisamist.

— Paksemate värvide, tõmmetega detailide joonistamisel tuleks värv kanda otse värvile.

— Värvid peaksid olema erksad, rikkalikud, andma edasi päikeselise kevadpäeva rõõmu, soojust, mil kogu loodus ärkab pikast talveunest ja kõik rõõmustab elust, kõik õitseb, lõhnab lõhnavalt, elab, lehvib ja lendab.

Töö on tehtud.

  1. Edukate tööde analüüs

Tööde näitus, demonstratsioon ja lühikirjeldus.

Soovitav on panna lehed ritta ja neid koos uurida, rõõmustada õnnestunud töö üle ja teha vigade kohta märkusi nõuande vormis.

- Vaatame, mida me tegime, kes tuli tehnikaga toime ja kes võis mõne vea teha.

  1. Tunni kokkuvõte

- Imetleme koos oma kevadtöid. Ja ma arvan, et sellise sõbraliku ja viljaka töö eest tunnis saame kõik anda “10”.

— Koristame oma töökoha.

- Tund on läbi. Aitäh kõigile!

Selleks, et mitte ilma jääda millestki, mis juhtub ja blogis avaldatakse, tellige. Ja ärge unustage jätta oma kommentaari allpool 😉 Hindan teie arvamust!

JOONISTAMINE TEEMAL "KEVAD"
Eesmärgid: tutvustada kunstnike K. Yuoni, F. Vasiljevi, I loomingut.
Levitan; jätkata graafiliste oskuste kujundamist; areneda
joonistamise kompositsioonioskus; annab aimu kevade värvidest;
edendada laste kujutlusvõime ja esteetilise taju arengut.
Varustus: akvarellvärvid, pintslid, palett, vesi, pliiats,
salvrätikud.
Pildirida: K. Yuoni maalide reproduktsioonid “Märts
päike”, F. Vassiljeva “Sula”, I. Levitan “Õitsevad õunapuud”, näidis
pedagoogiline joonistamine.
Kirjandussari: S. Ya luuletus “Kevadlaul”,
mõistatus, N. Nikitini luuletus.
MUUSIKASARJA:
tsüklist pärit klaveripala "Lummikelluke".
P. I. Tšaikovski “Aastaajad”.
Hodurokov
I. Üliõpilasorganisatsioon.
1. Õpilaste tunniks valmisoleku kontrollimine.
2. Värvide niisutamine.
II. Tunni teema sõnum.
Õpetaja. Täna tunnis joonistame maastikku.
Arvake ära, mis hooaja me välja loosime.
Lumi sulab,
Heinamaa ärkas ellu
Päev tuleb.
Millal see juhtub? (Kevadel.)
V. Stepanov
III. Töötage tunni teemaga.
1. K. Yuoni, F. Vassiljevi, I. Levitani maalide reproduktsioonide analüüs.
Õpetaja. Vaatame, kuidas loodus kevadel muutub, mida
kujutatud maastikukunstnike maalidel.
Vaadake Konstantin Fedorovitš Yuoni maali. Kuidas sa arvad
seda nimetatakse? Mis kevadkuud sellel on kujutatud? (Õpilaste vastused.)
K. F. Yuoni maastikku nimetatakse "märtsipäikeseks". Me kohtusime sinuga
selle kunstniku maaliga “Vene talv” ja nad ütlesid, et see kunstnik

Mulle väga meeldis maalida talvemaastikke. Sellel pildil kujutas ta ka seda, kuidas
nagu talv. Aga ei, ütleb läbistav, helisev taevasinine
meile, et kõik muutub varsti. Puud sirutavad oma oksi kevade poole
taevas; peenikesed kaseoksad värisevad. Poisid galopimas hobustel, koer
jookseb valgete laikudega helepunasele hobusele järele. Lumega kaetud peal
koorikuline koorik ja hommikupäikese kiirtes kergelt roosakas, pikk sinine
lillad varjud.
Nii räägib luuletaja sellest aastaajast:
Lumi pole enam endine -
Väljal läks pimedaks.
Jää lõhenes järvedel -
See on justkui poolitatud.
Pilved liiguvad kiiremini, taevas on tõusnud kõrgemaks.
Varblane siristas katusel rõõmsamalt.
Õmblused ja rajad lähevad iga päevaga mustamaks.
Ja pajudel helendavad kõrvarõngad nagu hõbe.
S. Marshak
Kevad läheneb talvele üha otsustavamalt. Lumi sulab, radu enam pole
läbima.
Just seda aega on kujutatud Fjodor Aleksandrovitši maastikul
Vassiljev "Sula".
Härmaga kaetud mets näeb sünge ja karm välja; lumi on kaotanud oma valgeduse ja
üle kaugete põldude lebasid sinakad varjud. Ja külm päikesekiir murdis läbi
läbi raskete pilvede, valgustades maastikku säästlikult, suutmata selle üldistust muuta
kurb välimus. Tee lähedal seismine tundub mahajäetud ja üksildane
üksildane talupojaonn. Lapsega ränduri kuju maastikku sisse toodud, koos
vaevusega mööda roopalist, sulanud teed, kus on mahavalgunud
keskel oja ääres, süvendab rõhuvat lootusetuse tunnet veelgi.
Selle pildi põnevil ärev meeleolu on kergesti edasi antud
õpetajale.
Kuid kõik muutub varsti.
Vaata, kevad tuleb,
Kraanad lendavad karavanis,
Päev upub eredasse kullasse,
Ja ojad kahisevad läbi kuristike...
Varsti on teil külalised,
Vaata, kui palju pesasid nad ehitavad!
Mis kõlab, millised laulud voolavad
Iga päev koidikust hilisõhtuni!
I. Nikitin

Ja lõpuks viimane maastik - kauaoodatud mai Isaac Iljitši maalil
Levitan "Õitsevad õunapuud".
Näib, nagu oleks see kõik täis päikesevalgust ja õhku: kunstnik
andis suurepäraselt edasi kogu noorte puude õrna õitsemise ilu. Siin
Paremal esiplaanil õunapuu, vasakul puudevaba ruum,
ja siis jälle puud. Aia sügavuses asub väike majake. Pretensioonitu maastik.
Aga kui kerge see su hinge teeb! Unustad halva ilma akna taga, oh
nende õnnetused.
Millised on peamised kevade märgid märtsis, aprillis, mais?
(Õpilaste vastused.)
Millist meeleolu K. Yuoni maal edasi annab? Rõõmsameelne, rõõmsameelne, rõõmsameelne,
mõtlik, kurb, kurb? (Õpilaste vastused.)
Kuidas näitas F. Vassiljev kevadist halba ilma? Mis värve sa kasutasid?
kunstnik? (Õpilaste vastused.)
Milliste märkide järgi näeme, et I. Levitani maal kujutab helget
päikeseline päev? (Õpilaste vastused.)
2. Kevade muusika.
Õpetaja. Nüüd kuulame muusikat ja proovime teada saada, mis kuu on
kirjeldab ta kevadet.
Kõlab P. I. Tšaikovski muusika - näidend “Lummikelluke” tsüklist
"Aastaajad".
Millist maastikku sa muusikat kuulates ette kujutasid?
(Vastused
õpilased.)
Mis te arvate, miks helilooja oma teosele nime andis
"Lummikelluke"? (Õpilaste vastused.)
Harjutus "Päikesepaistes".
Lapsed teevad vabatahtlikke liigutusi.
Päikese järgi, päikese järgi
Heinamaa rada
Kõnnin pehmel murul
Mul on vahel suvi tunne. (Kõndige paigal.)
Ja ma armastan seda ja see on lõbus,
Vaatan ringi
Sinine ja valge

Naudin lilli. (pöörab paremale,
vasakule, lilli imetledes.)
Ja kaugest metsast,
Kuhu ma ka lähen?
See tuleb tervitatavalt välja:
Kuku, kuku, kuku! (Nad kujutavad kägu.)
IV. Õpilaste teadmiste täiendamine.
Õpetaja. Täna proovite kätt kevade kujutamisel
maastik. Millist maastikku maalite - varakevadel, aprillil või
õitsev mai valite ise. Kirjutage suuline kirjeldus, kuidas see saab
näevad välja nagu maastik, mis kujutab kevadist lörtsi, lompe, hall, ilma
puude lehed päikesepaistelise ilmaga ja tormisel päeval. (Õpilaste vastused.)
Päikesepaistelise ilmaga näeb isegi kevadine lörts pisut vapustav välja:
sädeleb, sädeleb mitmevärviliste esiletõstmistega. Ja halva ilmaga on kõik hall: nii taevas kui
maa ja puud.
Seega võib sama maastik välja näha täiesti erinev.
Öelge mulle, kust me joonisega töötama hakkame. (Õpilaste vastused.)
Kunstnik alustab oma tööd vaimse tuleviku nägemisega
kogu pilt. Selles etapis eristab ta peamist ja sekundaarset.
Peamise oskuslik esiletõstmine tähendab, et kunstnik suutis kompositsiooni üles ehitada
oma maali, et see oleks väljendusrikas.
V. Joonistamise etapid 1. tunnis.
1. Joonise kompositsioon.
Joonistame horisondi joone nii, et kaugus ülalt oleks suurem kui
allpool. Seejärel määrame puude asukoha, nende kõrguse, visandame tee,
künkad. (Lisa, joonis 1.)
2. Pliiatsi visandi läbiviimine.
Heledate pliiatsijoonte abil joonistame kõigi objektide detailid: tüved,
suured oksad, künkad. (Lisa, joon. 2.)
VI. Praktiline töö.
Ülesanne: tee pliiatsiga joonistus teemal “Kevad”.
Töö lõpus kontrollivad õpilased õpetaja juhendamisel
joonise kompositsioonilise lahenduse õigsust, vastavust proportsioonidele ja
tuvastatud puudused kõrvaldada.
VII. Joonistamise etapid 2. tunnis.
1. W o t a c t o m.

Alustame pildi värviga täitmist taeva maalimisega. Samal ajal me mäletame
et maapinnale lähemal on taevas heledam. Pilvede kujutamiseks, mida me kasutame
kasutades järgmist tehnikat: kuni sinine värv ei ole kuiv, värvige kuiva pintsliga
pilvede kontuurid. Järgmiseks värvige maapind pruuni värviga ja
segu kollasega. Seejärel värvime puutüved üle ja joonistame suured oksad.
(Lisa, joon. 3.)
2. Joonise detailide joonistamine.
Joonistage õhukese pintsliga väikesed detailid: õhukesed oksad, üksikud
lehed, rohulibled. (Lisa, joon. 4.)
F y s c u l t m i n u t k a
Tuul puhub meile näkku
Puu kõikus.
Tuul on vaiksem, vaiksem, vaiksem.
Puu tõuseb järjest kõrgemale.
Lapsed jäljendavad puhuvat tuult, kõigutades oma torsot ühte või teistpidi.
pool. Lapsed kükitavad sõnade "vait, vait" ja sõnade "kõrgemale, kõrgemale" juurde -
sirgu ajada.
VIII. Praktiline töö.
Ülesanne: tehke värviline joonistus teemal "Kevad".
IX. Õppetundide kokkuvõte.
1. Õpilaste tööde näitus.
2. Õpetaja lõppsõna.
Sinu parimad tööd rõõmustasid mind väga. Need on õigesti ehitatud
kompositsioon, täpselt valitud värvitoonid. Kõik see aitas teile näidata
kevadise looduse ärkamise müsteerium. Hästi tehtud!

VALLA AUTONOOMNE HARIDUSASUTUSE KUNSTI- JA ESTEETIKATSÜKLI ÕPPEAINETE SÜVAÕPPEGA Gümnaasium nr 58, TOMSK

1 klass

Teema "Kevad on tulekul"

Kaunite kunstide õpetaja,

Sledenko Natalja Mihhailovna

Tomsk

Kaunite kunstide avatud tund

1 klass

Teema "Kevad on tulekul"

Uuritud teema: Temaatiline joonistamine.

Tunni teema: Kevad tuleb

Tunni tüüp: kujutlusvõimest joonistamine.

Tunni eesmärk: Tutvustage õpilastele kevade saabudes toimuvaid muutusi eluslooduses.

Joonistage kevadteemal süžee. Näidake oma kodumaa ilu.

Ülesanded:

Hariduslik: õpetada paberilehe tasapinna harmoonilist täiust.

Hariduslik: arendada visuaalseid oskusi, kompositsiooni-, kuju-, värvi-, loovust.

Koolitajad: kunstiline maitse, esteetiline vastutulelikkus, keskkonnaomadused, armastus kodumaa vastu.

Ettevalmistusaeg: 40 minutit.

Tunni tüüp: kombineeritud

Meetodid:

    verbaalne;

    visuaalne demonstratsioon;

    praktiline

Varustus õpetajale: TSO – multimeedia.: Tabelid, suurte vene kunstnike reproduktsioonid. A.K. maalide reproduktsioonid. Savrasov "Vankrid on saabunud"I.I. Levitan "Kevad. Suur vesi", "Märts", V.N. Baksheeva "Sinine kevad"

Varustus õpilastele : paberileht (A3 formaadis), akvarellvärvid, valge guašš, pintslid, purk vett.

Tunniplaan:

1. Tervitus. Tunni teema ja eesmärkide väljakuulutamine
2. Vaadake kevadmaastike pilte, korrake kevade peamisi märke.
3. Didaktiline mäng "Palett"
4.
Kompositsiooni “Kevadmaa” esitamisjärjekorra selgitus. Pedagoogiline joonistamine
5.
Õpilaste iseseisev töö

6. Praktiline töö.
7. Kokkuvõtete tegemine. Tööde näitus

Tundide ajal

I. Organisatsioonimoment.

Naeratame päikesele,

Anname üksteisele käe

Teeme teile tuju

ennast ja sõpra.

2. Klassi tunniks valmisoleku kontrollimine

Kontrollige oma tööjaamu, et näha, kas kõik on õppetunniks valmis. Kas mäletasite hea tuju ja kujutlusvõimet kaasa võtta? Naeratage ja soovige üksteisele õnne

Kevad tuleb meile

Kiired sammud.

Ja lumehanged sulavad

Tema jalge all.

Mustad sulanud plaastrid

Nähtav põldudel.

Täpselt nii, väga soe

Kevade jalad

Täna jätkame juttu kevadest. Pidage meeles, kuidas te suvalises talves hommikul üles tõusite. Kell kaheksa oli veel pime, nii et tuli põlema panna. Nüüd tõuseb päike varem ja loojub hiljem. Alates 22. märtsist on päev võrdne pikkusega ööga, see on kevadise pööripäeva, s.o. Siis see kasvab jätkuvalt ja öö väheneb.

Mitu kuud on kevadel?

Kuidas neid nimetatakse?

Tead juba, et kevad, nagu ka teised aastaajad, koosneb 3 kuust.

Looduses on kolm allikat:

valgusallikas - märts, veeallikas - aprill, rohelise rohu kevad - mai .

Räägime märkidest.

Umbes märtsis.

Märts – kevadhommik

    Päike läheb aina soojemaks

    See hakkab tilkuma.

    Päev tuleb.

Aprilli kohta.

aprill – lumememm, veevalaja.

Aprill on lindude suure kodumaale rände kuu.

    Põldudelt voolab lund ojadena

    Teedel on lombid.

    Lumikelluke puhkes õitsele.

    Paju õied

Mai kohta.

Mai on lillerikas.

Mai on külm – viljarikas aasta.

    Mets näib maist uuesti sündivat.

    Õitsevad linnukirsi-, õuna- ja ploomipuud.

    Putukad ärkavad.

    Niitudel õitsevad lilled

Milliseid tundeid tekitab kevade ärkamine?

Miks kevadest rääkides “Kevad on punane”?

Mis värvid on kevadel?

Kunstiteostega tutvumine

Vaatame, kuidas kunstnikud kevadet kujutasid.

A.K. Savrasov "Vankrid on saabunud."

A. K. Savrasovi maal “Vanrad on saabunud” loodi enam kui sada aastat tagasi. Kunstnik kujutas kevade saabumist. Lõuendil on ainult hallid ja tumedad värvid.

Milliseid põhivärve kunstnik kasutas? (Sinine, valge, pruun, roheline)

Millised nende värvide toonid on pildil? (Sinine, hall, helepruun, rohekas...)

Maali autor I.I. Levitan "märts".

Andekas vene kunstnik I.I. Levitan pühendas kõik oma maalid Vene loodusele. Üks tema maalidest kannab nime “Märts”. Seda on läbi imbunud värisev eluhõng, elevil kevadootuse tunne. Maal annab edasi taeva kevadist helgust ja kollast päikesevalgust. Inimese nähtamatu kohalolek toob maastikku sooja noodi.

I.I Levitani maal “Kevad. Suur vesi."

Maalil on kujutatud üleujutust, kui “suur vesi” kallastest üle kattis rannikualad, ujutades üle kõik ümbruskonna. Pildil olev vesi on liikumatu ja vaikne, see näitab kõrget taevast, üle selle jooksevad kerged pilved ja paljad puuoksad. Maali värvipalett on moodustatud kollase, sinise ja rohelise erinevatest toonidest. Lõuendil domineerib sinine värvipalett, just sellega on ühendatud puutüvede ja kallaste kollasus, millel on kujutatud kuusepuid paksu rohelise laiguna. Rohelisi toone on näha ka selle kõrval seisvas tammepuus ja kauguses paistvates aitades. Sinine värv on mitmekesisem;

V. N. Bakšejevi maal "Sinine vesi"

Poisid, kujutava kunsti žanr, milles pildi põhiteema on loodus,nimetatakse - maastik

Tööde järjestus:

1 2 3 4

5 6 7 8

    Joonistame horisondi joone.

    Toome välja vood.

    Värvime taeva siniste varjunditega.

    Maa kirjutamine (sinine, roheline, pruun, värviline)

    Füüsiline treening.

Kujutage ette, et olete kased ja võimsad tammed. Su kehad on tüved, käed on oksad, sõrmed on peenikesed oksad, võimsad juured, mis lähevad maasse. Asetage jalad laiemaks.

IN õhk puhub meile näkku,
Puu kõikus.
Tuul on vaiksem, vaiksem, vaiksem.
Puu tõuseb järjest kõrgemale.

6 Kasetüvesid kujutame valge guaššvärviga (jämeda pintsliga)Ärkab ka lokkis kask. Kase juured joovad maapinnast niiskust. Mahl jookseb mööda tüve, piki oksi ja jõuab pungadeni. Pungad hakkavad paisuma. Peagi ilmuvad neist noored kleepuvad lehed. Nad ulatuvad kevadpäikese poole. Siis toodab kask rohelised kõrvarõngad. Soe tuul mängib oma lokkis okstega.

7 Joonista oksad (keskmise pintsliga).

8 Peenikesed oksad (õhukese harjaga).


Ja nüüd on meil kasesalu. Järgmises tunnis joonistame linde ja laseme nad kasesalusse.

Töö tulemused tunnis.



Ebatraditsiooniline joonistustehnika “Varakevad” vanemas rühmas.


Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtet vanema rühma lastele mõeldud otsestest õppetegevustest joonistamisel teemal “Varakevad”.
Eesmärgid: kinnistada laste ideid kevadest ja kevade märkidest (päev läheb pikemaks, päike kuumeneb, lumi sulab, ojad voolavad, rohi kasvab, rändlinnud naasevad);
Ülesanded:
1 arendamine:
arendada loogilist mõtlemist (õpetada lapsi hoolikalt pilte uurima ja neid analüüsima);
ebatraditsiooniliste joonistustehnikate kasutamine lastes visuaalkunsti vastu huvi arendamiseks;
2 koolitust:
parandada värvitaju (valige etteantud teema varjundid - külm, rõõmus).
tutvustada eelkooliealistele lastele ebatavalist joonistamistehnikat - monotüüpiat;
Jätkake laste õpetamist värvidega töötama, arendage loovat kujutlusvõimet, mõtlemist ja fantaasiat.
3 harivat:
kasvatada huvi loovuse vastu.
Varustus: maalide reproduktsioonid, albumileht, värvid, pintslid, švamm.

Tunni käik:

Koolitaja: Poisid, et meie õppetund oleks edukas, peame "helistama" hea tuju. Päike naeratab meile aknast, naeratagem ka talle ja naeratagem üksteisele. Hästi tehtud! Alustame kujutava kunsti õppetundi ja mõistatuse äraarvamisel räägite mulle selle teema:
Lumepall sulab, heinamaa on ellu ärkanud,
päev tuleb, millal see juhtub? (Kevad)
Koolitaja:Õige! Sina ja mina loosime välja “Varakevade”. Joonistame selle spetsiaalse ebatraditsioonilise joonistamistehnikaga - maastiku monotüüpia.
Selle õigeks joonistamiseks peame rääkima: uurige välja, pidage meeles kevade alguse märke.
(Kuvatakse kuulsate kunstnike maalide reproduktsioone)

A. Savrasov "Vanrad on saabunud"
Koolitaja: See on A. Savrasovi maal “Vanrad on saabunud”. Mida sa sellel näed?
Koolitaja: Lapsed, rääkige meile, milliseid värve kunstnikud nendel maalidel kasutasid. Milline meeleolu tekib neid kunstiteoseid vaadates?


Varakevad (Kuindzhi)
Koolitaja: Poisid, see on kunstnik Kuindzhi maal “Varakevad”. Mida see näitab? Milliseid värve kunstnik kasutas? Miks nimetasite seda "varakevadeks"?


Koolitaja: Selle maali on maalinud Levitan ja see kannab nime “Kevad. Suur vesi." Iseloomusta teda.
Millised värvid on kunstniku maalidel? Vaadake tähelepanelikult pildil olevat sulavett, mida seal näha on? Mis taevas? (sinine) miks? Jah, see on õige, käes on kevad, päike on rohkem taevas, nii et taevas on sini-sinine, justkui päike valgustaks taevast ja hõljuksid kerged pilved.
Koolitaja: Nagu te juba teate, värvime varakevadel, kasutades monotüüpia maastikutüüpi.
Monotüüpia on vabaduse ja jumaliku sekkumise tehnika!
Monotüüp: kaks sõna: "mono" ja "tüüp". Monotüüpia (sõnast "mono" - üks ja kreeka "kirjaviga" - jäljend, jäljend, puudutus, pilt...) on trükigraafika tüüp.
Koolitaja: Võtke maastikuleht ja asetage see vertikaalselt. Painutage see pooleks.


Koolitaja: Joonistame albumi lehe ülemisele poolele ja alumine osa on teie joonise peegeldus. Selleks kasutame värve ja pintsleid.
Kasvataja: joonistage taevast, puid, sulavat lund, sulanud laike, vanisid jne. Joonista vabas vormis, kuidas kujutad ette kevade tulekut.
Joonistamise ajal loen teile D. N. Sadovnikovi “Kevadlugu”, et anda vihje, milliseid maastikuelemente ja kevadmärke saab joonistada.
Lapsed, kevad on kohe käes!
Jää külmunud aknal
Muinasjutt magusast kevadest
Ta meenutas mulle täna hommikul.
Karmi talve kuningriigis
Ei mingit kära
Ainult julm pakane
Ta kõnnib igal pool kepiga.
(Muinasjuttu lugedes lisab õpetaja laste joonistustele lööke, et see väljendusrikkam oleks).


Vaatab, kas jää on usaldusväärne,
Kas sadanud lumi on tihe?
Kas huntidel metsas on kõrini?
Kas puuraidur on onnis elus?
Kõik lahkusid Frostist,
Kõik, kellele elu on kallis,
Ainult puud seisavad:
Neid purustas lumi...
Metsal pole kuhugi minna:
Tema juured on maa sisse kasvanud...
Kõnnib ringi ja koputab
Valge härmatis pulgaga.


Vood jooksevad valjult,
Jää tormab lärmakalt:
Kus kevad möödub
Oma ilu säras,
Riietatud rohelistesse heinamaadesse
Ja lilled saavad otsa.
Mets on kaetud lehtedega,
Kõik temas kasvab ja laulab...
Merry Spring lähedal
Motley kudus ringtantsu.
"Kallis, laula, ütle mulle,
Mida sa unes nägid? -
Ägedad lapsed karjuvad
Mürakalt joostes kevade poole.
Ma kuulsin Frosti kevadest,
Ta mõtleb: "Las ma vaatan,
Ma vaatan ise inimesi,
Näitan end inimestele.
Miks ma ei ole Vesna peigmees?
(Talle tulevad mõtted.)


Kui ta ei taha, siis
Ma võtan su vägisi naiseks!
Ma olen vana, mis on suur asi?
Siiski olen selles piirkonnas kuningas.
Ma olen kõikjal nendes kohtades
Kogu loodu kuuletub..."
Valmistusin ja läksin teele,
Olles hüljanud oma sõbra Blizzardi,
See, mis on külmal talvel
Voodi on lumest.
Kõigi lemmikkevad
Sõnumitooja toob uudiseid,
Kirev inimeste seltsimees -
Meie kodune kuldnokk.
Täna hommikul nägin Frostit...
Meil kõigil on suur probleem:
Ta sai jälle vihaseks
Tahab külma tagasi.


Ise nägin: põldudel
See muutus valgeks ja valgeks,
Nägi vaikse vee peal
Jääsinine klaas.
Tal endal on suur habe,
Valge ja karmi välimusega...
Me ei lase teda sisse, aga tema:
"Ma abiellun!" - räägib.
Pakase jaoks on umbne...
Kas reis lõpeb varsti?
Ta mõtleb, kuhu pikali heita,
Kus ta peaks puhkama?
Ta näeb sügavat kuristikku,
Sinna on peidus mets...
Kuidas sa kase juurde jõudsid?
Ta keerdus end kokku ja heitis tema kõrvale pikali.
Kas teda on palju või vähe?
Ma magasin selles kuristikus,
Ärkasin just siis, kui -
Muutus üllatavalt väikeseks.
Nad jooksid massiliselt metsa
Lapsed korjavad linnukirssi...
Nii see jää lebab -
Viisime selle Vesnale näitama.
Lapsed! Kas sa oled metsas käinud?
Kas sa ei saanud Frosti?
Leidsime just jääpurika!
Siin ta on! Tõin selle taskusse!
Selliseid sõnu kuuldes
Kõik ümberringi naersid:
Linnud, lilled ja ojad,
Järv, metsatukk ja heinamaa.
Niisiis, kuninganna ise
Ma naersin kuni nutsin...
Aitas teda palju naerma
Vanaisa valge härmatis!


Koolitaja: Võtke käsn, et niisutada lina puhta veega ja niisutada lehe alumine pool. Noh, ei jõua ära oodata, et näha, mis lõpuks juhtub?
mob_info