Jak prowadzić zajęcia według instrukcji Skype. Jak przeprowadzić lekcję matematyki na Skype? Przykładowy scenariusz lekcji przez Skype

Gdzie jest administratorka Rudnik Daria, przekazała nam szczegółowe instrukcje dla początkujących nauczycieli online.

Krok 1. Zrób szczegółowe podsumowanie każdej lekcji wideo

Lekcje przez Skype nie powinny różnić się strukturą od zwykłych lekcji w szkole lub na studiach. Przed każdym spotkaniem wideo tutor, zwłaszcza początkujący, musi zapisać:

Cele Lekcji;

Lista zadań ze szczegółowym, rozszerzonym planem;

Praca domowa dla ucznia.

Dotyczy to absolutnie każdego przedmiotu, tak jakby matematyka, chemia czy fizyka nie miały znaczenia.

Konspekt pozwala jasno zrozumieć, czego i jak się uczyć na tej konkretnej lekcji. Posiadając szczegółowy plan pracy, korepetytor nie traci czasu na szukanie niezbędnych zadań na lekcji, lecz postępuje według jasno opracowanego harmonogramu. Notatki z pewnością powinny być pod ręką podczas lekcji na Skype.

Krok 2. Wybór optymalnych materiałów i pomocy dydaktycznych do studiowania przedmiotu

Korepetytor nie może uczyć bez materiałów. Szkolenia przez Skype nie są wyjątkiem. Należy zaopatrzyć się w pełen zakres podręczników, podręczników i zasobów Internetu. Student musi także mieć dostęp do wszelkich materiałów. Często zdarza się, że uczeń nie odrobił pracy domowej tylko dlatego, że nie miał możliwości znalezienia zadania.

Materiały powinny być dostępne zarówno dla prowadzącego, jak i ucznia!

Krok 3. Stała kontrola

Każda nowa lekcja musi zaczynać się od powtórzenia poprzedniej. Najlepiej to zrobić w formie pytań i odpowiedzi. Pozwala to zrozumieć, w jakim stopniu uczeń opanował temat i jakie ma jeszcze pytania. Powtórzenie poznanego materiału nie powinno zająć dużo czasu. Optymalnie -7-10 minut.

Jeżeli na tym etapie lekcji korepetytor odkryje, że uczeń nie opanował czegoś z poprzedniego tematu, należy zanotować to w zeszycie. W zależności od wagi informacji należy wyciągnąć wniosek: czy materiał ten wymaga ponownego przestudiowania, czy nie.

Jeśli informacje są ważne i dotyczą podstaw przedmiotu, najlepiej część kolejnej lekcji wideo przeznaczyć na ponowne zapoznanie się z tematem, ale przy pomocy innych zadań.

Jeśli uczeń nie nauczył się tylko niewielkiej części lekcji, nie musisz rozwodzić się nad tym szczegółowo, ale przejdź dalej.

Stała kontrola obejmuje także regularne sprawdzanie zadań domowych. Można to zrobić wybiórczo. Przykładowo z ćwiczenia 1 uczeń odczytuje prawidłowe odpowiedzi na pytania 1, 3, 5 itd.

Kilka subtelności nauczania przez Skype

1. Pomoce wizualne są ważne. Lekcje online powinny zawierać dużo informacji wizualnych: diagramy, tabele, zdjęcia.

2. Mów wyraźnie i głośno. Nie używaj bezpiecznych słów, nie pozwalaj, aby rozmowy toczyły się na odległe tematy. Tylko przydatne i niezbędne informacje.

3. Stwórz środowisko pracy. Niedopuszczalna jest ingerencja z zewnątrz w proces lekcji, zwłaszcza rozmowa telefoniczna! Twoja uwaga powinna być całkowicie skierowana na ucznia i odwrotnie.

4. Spraw, aby zadania były jasne i niekonwencjonalne. Im ciekawsze przedstawienie materiału, tym większa szansa, że ​​uczeń się go nauczy.

5. Skoncentruj się na studencie. Nie przesadzaj z informacjami. Każdy ma swój poziom wiedzy i to, czego jeden uczy się łatwo, inny rozumie tylko połowa.

Nauczanie przez Skype, podobnie jak nauczanie standardowe, to ciężka codzienna praca, z którą nie każdy korepetytor jest w stanie sobie poradzić. Metodologia i dyscyplina to główne kryteria dobrych i wysokiej jakości lekcji wideo.

Jeszcze kilka lat temu lekcje języka angielskiego przez Skype były czymś egzotycznym i niezrozumiałym. Teraz coraz więcej osób przyłącza się do nauki online i skutecznie opanowuje język angielski pod okiem osobistego nauczyciela, w dogodnym dla siebie terminie, bez wychodzenia z domu. Kilkunastu naszych uczniów potrafiło już docenić korzyści płynące z pracy przez Skype i przyznać, że już nigdy nie wrócą do tradycyjnych zajęć z korepetytorem. Jednak wielu osobom trudno jest sobie wyobrazić, jak przebiega nauka przez Skype, jak zorganizowany jest ten proces, jeśli nauczyciela i ucznia dzielą setki, a nawet tysiące kilometrów. Rodzi to wiele wątpliwości: Czy to będzie mi odpowiadać? Mogę to zrobić?

Oczywiście, że się uda, oczywiście, że możesz, po prostu musisz spróbować! Ponieważ zajęcia przez Skype praktycznie nie różnią się od zwykłych zajęć indywidualnych. Chyba, że ​​nauczyciel nie siedzi obok Ciebie, ale po drugiej stronie ekranu. Aby rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości, opowiemy Ci jak prowadzone jest szkolenie w naszej szkole i przekonasz się, że to jest właśnie to, czego potrzebujesz.

Przede wszystkim wszyscy uczniowie otrzymują bezpłatne podręczniki w wersji elektronicznej: zeszyt ćwiczeń dla ucznia (zeszyt ćwiczeń) oraz audio do podręcznika. Dodatkowo nauczyciel wybiera materiały dodatkowe, m.in. podręczniki z gramatyki, poszerzania słownictwa, filmy, autentyczne materiały i wiele więcej, aby maksymalnie urozmaicić lekcję. Uczniowie sami decydują, w jaki sposób chcą pracować z podręcznikami: czytają z ekranu komputera, drukują potrzebne strony lub kupują podręcznik dla siebie w darmowych programach Adobe Reader lub Foxit Reader, a ten ostatni pozwala na jednoczesne otwieranie kilku książek w różnych zakładkach i szybkie przełączanie się pomiędzy książkami i stronami. Oczywiście, jak na zwykłej lekcji, podczas lekcji uczniowie robią notatki i uzupełniają zadania w swoich zeszytach.

Nasi nauczyciele zawsze organizują lekcje z uwzględnieniem życzeń ucznia, ale zwracają uwagę na wszystkie aspekty opanowania języka obcego: czytanie, słuchanie, pisanie i oczywiście mówienie.

Mówienie.

Przez większość lekcji uczniowie mówią po angielsku. Nawet początkujący uczniowie zaczynają mówić od pierwszej lekcji. Na początkowym poziomie nauczyciel używa języka rosyjskiego w swoich wyjaśnieniach, ale w miarę nauki bądź przygotowany na to, że będzie on używał języka rosyjskiego coraz rzadziej. Począwszy od poziomu Pre-Intermediate, język rosyjski jest rzadko używany na zajęciach, tylko do wyjaśniania skomplikowanego materiału lub tłumaczenia niezrozumiałych słów. Zazwyczaj praktyka mówienia zajmuje około 80% lekcji. Są to dyskusje, opisy, odgrywanie ról, odgrywanie sytuacji z życia i wiele innych rodzajów pracy, które pomagają uczniom ćwiczyć nowy materiał gramatyczny i leksykalny, aktywować słownictwo i ćwiczyć mówienie.

Przesłuchanie.

Wiele osób interesuje pytanie: jak wygląda słuchanie na lekcji przez Skype? Nauczyciele dokładnie planują proces słuchania w klasie i poza nią, wiedzą, jak najlepiej zorganizować słuchanie w konkretnym ćwiczeniu. Uczeń dysponuje materiałem audio do podręcznika, podczas zajęć słucha potrzebnego mu nagrania, wykonuje zadania i polecenia nauczyciela. Zadania związane ze słuchaniem często pozostawia się do wykonania w domu. W domu uczeń może kilkukrotnie przesłuchać nagranie, zatrzymać nagrywanie i ponownie odsłuchać trudne fragmenty, analizować słowa i powtarzać za mówcą.

Czytanie.

Prawie każda lekcja zawiera krótki tekst do przeczytania: zawsze jest to ciekawy temat do dyskusji, źródło nowych słów i przykładów użycia struktur gramatycznych. Dodatkowo, aby rozwijać umiejętność czytania, nauczyciele wybierają dla uczniów dostosowane lektury, odpowiadające ich poziomowi i zainteresowaniom. W zależności od życzeń i celów ucznia, w programie znajdują się autentyczne artykuły i teksty, które są analizowane i omawiane na zajęciach.

List.

W dobie zaawansowanej technologii komputerowej nowoczesne programy pozwalają na wymianę informacji w dowolnej formie, dlatego ćwiczenie umiejętności pisania na zajęciach przez Skype praktycznie nie różni się od zwykłych zajęć. Za pracę domową dostaje się duże zadania pisemne, a jeśli przebieg lekcji wiąże się z wykonaniem ćwiczenia pisemnego, z pomocą przychodzą czaty na Skype lub komunikatory internetowe, które pozwalają na szybką wymianę wiadomości w czasie rzeczywistym. Jeśli chodzi o prace pisemne w domu, uczniowie przesyłają je nauczycielowi pocztą elektroniczną w formie plików tekstowych, nauczyciel sprawdza i przesyła plik uczniowi. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby pisać ręcznie, zawsze możesz zeskanować to, co napisałeś (lub nawet zrobić zdjęcie!) i wysłać je do nauczyciela do sprawdzenia.

Instrukcje i postępy w lekcjach.

Kolejne pytanie, które nie daje spokoju i budzi wiele wątpliwości w związku z nauczaniem przez Skype: W jaki sposób nauczyciel instruuje ucznia? Na tradycyjnych zajęciach nauczyciel może podejść, pokazać niezrozumiałemu uczniowi, co ma zrobić, w razie potrzeby wskazać palcem. Na zajęciach przez Skype proces przebiega zupełnie tak samo.

Nauczyciel zawsze daje uczniowi jasne instrukcje: co ma robić i gdzie szukać. Praktyka pokazuje, że na pierwszej lekcji niektórym uczniom trudno jest odnaleźć się w nowym materiale, jednak już na drugiej lekcji, dzięki jasnym i zrozumiałym wskazówkom nauczyciela, uczeń czuje się pewniej i wie, czego od niego chce. Dodatkowo nauczyciel może w każdej chwili skorzystać z funkcji udostępniania ekranu, aby pokazać uczniowi, na którą stronę ma wejść, gdzie szukać, czego szukać i jak rozwiązać ewentualne problemy techniczne. Tablice interaktywne i czaty pozwalają nauczycielowi pisać nowe słowa i transkrypcje słów, rysować diagramy oraz wyświetlać tabele i zdjęcia.

Nowoczesne technologie pozwalają wykorzystać jeszcze więcej zasobów niż w przypadku tradycyjnych zajęć; Ty jesteś cały czas skupiony na swojej pracy, a nauczyciel skupiony jest na Tobie i Twoim rozwoju. Dlatego warto spróbować nauki języka angielskiego przez Skype!

Jeśli nadal masz wątpliwości, przejdź dalej. Nasz lektor określi Twój poziom, poda zalecenia dotyczące nauki języka angielskiego i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Po lekcji wprowadzającej nie będziesz miał wątpliwości: lekcje przez Skype to najnowocześniejszy, wygodny i skuteczny sposób nauki języka angielskiego, który Ci odpowiada! Czekamy na Ciebie!

Korepetytorzy mogą pracować przez Skype zarówno w czasie wolnym od swojej głównej pracy, jak i będąc na urlopie macierzyńskim lub na emeryturze, zapewniając sobie stabilny i pewny dochód. Wśród uczniów ta metoda nauki cieszy się dużą popularnością i pozwala zdobywać nową wiedzę w komfortowych warunkach, bez wychodzenia z domu i niezależnie od miejsca zamieszkania.

Zalety pracy jako korepetytor przez Skype

Praca jako korepetytor przez Skype wymaga od nauczyciela umiejętności szybkiego przekazania wiedzy na dany temat uczniowi i znalezienia z nim wspólnego języka. Aby praktycznie rozpocząć tego typu zarobek, muszę mieć:

  1. komputer;
  2. mikrofon;
  3. słuchawki;
  4. Dostęp do Internetu.

Placówki pośredniczące () odpowiadają za organizację spotkań tutorów ze studentami, tworząc bazę korepetytorów z różnych przedmiotów i obszarów. Nauczyciel wybiera formę nauczania według własnego uznania. Mogą to być zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne.

Te ostatnie wymagają wyższej jakości dostarczonego materiału i głębszej absorpcji, dlatego są droższe. W takim przypadku nauczyciel musi określić aktualny poziom wiedzy ucznia i na podstawie uzyskanych wyników nakreślić plan dalszego szkolenia. Bazę korepetytorów z chemii możesz przeglądać przez Skype.

Jak korepetytor może wybrać odpowiednią cenę za swoje usługi pracując przez Skype?

I tutaj nauczyciel ma prawo samodzielnie wybrać poziom swojego obciążenia dydaktycznego, który zależy od zapotrzebowania na jego usługi oraz od liczby grup i studentów chcących się uczyć.

TUTOR SKYPE OKREŚLA KOSZT SWOICH ZAJĘĆ NA PODSTAWIE ŚREDNIEJ RYNKOWEJ KOSZTÓW PŁATNOŚCI DLA SWOICH KOLEGÓW O PODOBNEJ SPECJALIZACJI ORAZ OD STOPNIA JEGO KOMPETENCJI.

  • Wraz ze wzrostem Twojej oceny na portalu internetowym jako poszukiwanego specjalistycenę za swoje usługimożna zwiększyć. Wypłata zarobionych pieniędzy odbywa się zarówno na portfele internetowe, jak i na karty bankowe.
  • Dla ucznia takie zajęcia nie tylko pozwolą zaoszczędzić czas na dojazdy do korepetytora i z powrotem, ale także pozwolą mu wybrać nauczyciela o wysokim poziomie profesjonalizmu, który może nie być dostępny w jego mieście zamieszkania. Będzie to miało pozytywny wpływ na jakość zdobywanej wiedzy.
  • Zarówno dla nauczyciela, jak i ucznia, ta forma szkolenia jest korzystna i wygodna, co pozwala obu uczestnikom na skuteczną interakcję.

Przykładowy scenariusz lekcji przez Skype

Lekcja online przez Skype przebiega mniej więcej w następujący sposób:

  1. Aby to wyjaśnić, nauczyciel korzysta ze zwykłej tablicy, tak jak w zwykłej klasie. Na nim, w zależności od tematu, pokazuje rozwiązanie określonych problemów, wyjaśnia zasady, zapisuje ważne i niezbędne dla ucznia informacje;
  2. Podczas lekcji uczeń ma możliwość wyjaśnienia niejasnych dla niego punktów, a także udzielenia odpowiedzi na pytania nauczyciela dzięki systemowi komunikacji wideo. Można je pisać na papierze lub na tablicy;
  3. Uczeń odrabia pracę domową w zwykłym zeszycie i przesyła zeskanowane strony nauczycielowi do sprawdzenia.

Zobacz przykład lekcji online w języku rosyjskim:

Mniej więcej tak wygląda praca jako korepetytor przez Skype z następującymi przedmiotami: Język rosyjski, fizyka, matematyka, język angielski, Niemiecki I Francuski Języki.

Podstawowe wymagania:

Korepetycje przez Skype otwierają przed specjalistami nowe możliwości pełniejszego wykorzystania swojej wiedzy w praktyce.
Aby opanować tego rodzaju działalność, nauczyciel musi spełniać podstawowe wymagania dotyczące tego rodzaju dochodów:

  1. Dobra znajomość tematu;
  2. Umiejętność wyjaśnienia uczniowi w jasnej i przystępnej formie tych punktów, które sprawiły mu trudności;
  3. Jasne sformułowanie Twoich wymagań;
  4. Pełny szacunku i uprzejmy stosunek do studenta przez cały okres studiów, niezależnie od okoliczności siły wyższej;
  5. Bądź punktualny, spokojny i opanowany;
  6. Znajomość nowoczesnych programów i technik skutecznej zdalnej interakcji ze studentami.

Powodzenia w nowej karierze!

© www.strona. W przypadku kopiowania materiału w całości lub w części wymagany jest link do oryginalnego źródła.

Rozwój nowoczesnych technologii, wraz z tradycyjnymi metodami nauczania, daje dziś szansę na zastosowanie nowego jakościowo podejścia do prowadzenia zajęć. Umówienie się na spotkanie ze studentem, pod warunkiem, że dysponujemy niezbędnym sprzętem, jest teraz łatwe online. Wielu nauczycieli podchodzi z dystansem do tej metody, jednak zajęcia prowadzone przez Internet z wykorzystaniem znanego programu Skype w niczym nie ustępują efektywnością zwykłym.

Lekcje on-line: podstawowe zagadnienia organizacyjne

Wysokiej jakości proces uczenia się wymaga regularnych lekcji. Należy opracować harmonogram, według którego będą prowadzone lekcje. W takim przypadku student musi mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie pracy domowej. Przejrzysta organizacja procesu edukacyjnego pozwoli nauczycielowi zaplanować swój dzień pracy.

Przed każdą lekcją warto ułożyć plan, który pozwoli uniknąć marnowania czasu i przymusowych przerw. Z reguły lekcja matematyki składa się z następujących części:

  • sprawdzanie zadań domowych;
  • nauka nowego materiału;
  • utrwalanie zdobytej wiedzy teoretycznej na praktycznych przykładach.

Tempo pracy każdego jest inne, dlatego lepiej mieć w zapasie więcej zadań. Powinny mieć różną złożoność, trzeba zacząć od prostszych, stopniowo przechodząc do zadań na nowym poziomie.

Wyjaśniając materiał teoretyczny, możesz przesłać uczniowi plik z nim, aby ułatwić mu przyswojenie nowych informacji. Bardziej efektywne byłoby jednak odtworzenie wszystkiego w jakimś programie, pokazując uczniowi swój ekran za pomocą specjalnej funkcji w Skypie. Microsoft Word nadaje się do prezentacji materiałów tekstowych; wygodnie jest tworzyć tabele i wykresy w programie Microsoft Excel. Istnieje wiele usług online, które umożliwiają wykonywanie operacji matematycznych i rysowanie rysunków pomocniczych w Internecie. Taki sposób prezentacji materiału pozwala maksymalnie zbliżyć się do tradycyjnej metody nauczania, kiedy podstawy teoretyczne objaśniane są przy pomocy tablicy. Jak przebiega lekcja, możesz zobaczyć na przykładach.

Przykład 1

Przykład 2

Jak przygotować się do zajęć z matematyki na Skype: kwestie techniczne

Główne problemy pojawiające się w procesie nauki przez Internet są związane ze specyfiką tej metody. Przede wszystkim powinieneś zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt:

  • komputer z dostępem do Internetu;
  • mikrofon;
  • słuchawki;
  • oprogramowanie.

Jeśli nie masz słuchawek, możesz użyć głośników, ale często powoduje to obcy hałas i może powodować problemy ze słyszeniem. Aby uniknąć takich problemów, zaleca się zakup odpowiedniego sprzętu.

Aby zapewnić komunikację, na komputerze musi być zainstalowany Skype. Ten program jest darmowy i łatwy w użyciu. Należy pobrać plik z nim z oficjalnej strony internetowej (www.skype.com/ru/), otworzyć go na swoim komputerze, zainstalować zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami i zarejestrować się. Po zalogowaniu się do programu możesz rozpocząć lekcję.

Podczas lekcji uczeń musi wyraźnie widzieć i słyszeć nauczyciela, dlatego konieczne jest zrozumienie ustawień. Najpierw należy przetestować program, aby zidentyfikować możliwe problemy. Podczas zajęć sala nie powinna być hałaśliwa. Jeśli w trakcie lekcji wystąpią problemy z komunikacją lub komputerem, lepiej przełożyć ją na inny termin, aby nie tracić czasu na rozwiązywanie problemów.

Dodatkowo zalecenia metodyczne dotyczące kształcenia na odległość można przeczytać w książce E.G. Azimova „Technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego. Podręcznik metodyczny dla nauczycieli języka rosyjskiego jako obcego”
http://www.moscowbooks.ru/book.asp?id=630611

Przydatny artykuł E. Ershovej „Jak uczyć dzieci za pomocą Skype”. Obejrzyj tutaj: http://www.bilingual-online.net/index.php?option=com_content&view=article&id=607%3Alernen-und-lehren-mit-skype&catid=35%3Atema-mesyaca&Itemid=6&lang=ru

Jeśli czytasz po angielsku, możesz przeczytać wskazówki od Lindsay zajmującej się językami
http://www.lindsaydoeslanguages.com/12-top-tips-for-teaching-on-skype/

Często pojawia się pytanie: od czego zacząć, jak rozpocząć zdalne nauczanie RFL.
Przede wszystkim trzeba znaleźć studentów. Jak wiadomo, przyszłych studentów można poznać w Internecie; istnieje wiele stron na portalach społecznościowych, na których obcokrajowcy wymieniają się opiniami na temat Rosji i nauki języka rosyjskiego ( http://www.facebook.com/MGURussian , http://www.facebook.com/LearnRussianForFree?ref=ts itd.).
Ponadto istnieje obecnie wiele kursów oferujących lekcje języka rosyjskiego online.
W Ruspeach istnieje także społeczność nauczycieli (http://www.ruspeach.com/schools_teachers/). Ruspeach ma ponad 200 000 obcokrajowców jako przyjaciół, którzy chcą uczyć się języka rosyjskiego (www.facebook.com/Ruspeach). Jeśli chcesz, żeby wiedzieli o Tobie, zarejestruj się na www.ruspeach.com i utwórz własny profil nauczyciela - http://ruspeach.com/schools_teachers/faq.php. Jest wolne!

W trakcie lekcji możesz zaprosić ucznia do skorzystania z linku i obejrzenia żądanego filmu na YouTube lub wykonania zadania na jednym z serwisów szkoleniowych, np. http://learnrussian.rt.com/ lub http:/ /www.rus-on-line .ru/index.html.
Moim zdaniem czas trwania lekcji na Skype powinien być krótszy niż czas trwania lekcji tradycyjnej, bo... zwracanie uwagi jest znacznie trudniejsze. 1 lekcja na Skype - 50 - 60 minut. I oczywiście zawsze trzeba wziąć pod uwagę jakość połączenia, sprawdzić wszystko, upewnić się, że połączenie jest dobre po obu stronach.

Zobacz przykładową lekcję przez Skype tutaj:

1. Azimov E.G., Shchukin A.N. Nowy słownik terminów i pojęć metodologicznych
(teoria i praktyka nauczania języków). - M.: Wydawnictwo IKAR, 2009
2. Bovtenko M. A. Lingwiodydaktyka komputerowa: podręcznik. dodatek. M.: Flinta: Nauka, 2005
3. Dunaeva L.A., Rudenko-Morgun O.I., Chastnykh V.V. E-book lub komunikacja interaktywna
podręcznik // Biuletyn Centralnej Instytucji Edukacyjnej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego nr 2. - M., 2001
4. Azimov E.G. Metodyka organizacji nauczania na odległość języka rosyjskiego jako obcego. -
M.: Język rosyjski. Kursy, 2006
5. Kapitonova T.I., Moskovin L.V., Shchukin A.N. Metody i technologie nauczania języka rosyjskiego jako obcego /
edytowany przez JAKIŚ. Szczukin. - M.: Rus. język Kursy, 2008
6. Morev I. A. Edukacyjne technologie informacyjne. Część 3. Kształcenie na odległość:
instruktaż. - Władywostok: Wydawnictwo Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Państwowego, 2004
7. Osin A.V. Multimedia w edukacji: kontekst informatyzacji. - M.: Agencja „Serwis Wydawniczy”, 2004
8. Polat E.S. Teoria i praktyka nauczania na odległość. - M.: Ośrodek Wydawniczy „Akademia”, 2004
9. Azimov E.G. Technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu języka rosyjskiego jako obcego
http://www.ozon.ru/context/detail/id/18749059/

Wpisy z tego czasopisma oznaczone tagiem „metodika_rki”.


  • BLOGOWANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH NAUCZYCIELI RKI

    Dziś zamieszczam na swoim blogu artykuł, który ukazał się w bułgarskim czasopiśmie „Studia Rosyjskie bez Granic” z grudnia 2018 r. Pełny artykuł...

  • W noworocznym numerze czasopisma „Rosystyka bez granic” ukazał się mój artykuł „Blogowanie dla początkujących nauczycieli rosyjskiego języka obcego (z doświadczenia zawodowego…).

  • Metody nauczania. Poradniki metodyczne pomocne nauczycielowi RFL 1. Gdzie możesz przeczytać o różnych metodach nauczania:…

informacje o mobie