Beszédfejlesztő foglalkozás óvodásokkal. A beszédfejlődéssel foglalkozó órák összefoglalása a beszédhibás gyermekek kompenzációs irányú iskolájába való felkészítő csoport gyermekeivel „Kire van nagyobb szükség? játékok a gyermek beszédének megjelenésére

A téma beszédfejlesztéséről szóló lecke összefoglalója
"Jött a tavasz"

Khorolskaya pedagógus O.N.

(előkészítő csoport)

Cél:

Hozzájárulni a tavasszal, mint az évszakkal, az állatok, madarak életével, a tavaszi időjárási viszonyokkal kapcsolatos elképzelések általánosításához; hogy pozitív - érzelmi hozzáállást alakítson ki a tavaszi természet szépsége iránt.

Oktatási feladatok:

Bővítse és aktiválja a gyermekek szókincsét ebben a témában; megszilárdítani a szóalkotási és ragozási készségeket; egész mondattal erősítse meg a kérdések megválaszolásának képességét.

Fejlesztő feladatok:

Koherens beszéd, artikulációs, finom és általános motoros készségek fejlesztése. A beszéd mozgással való koordinációjának fejlesztése, a memória, a figyelem, a gondolkodás fejlesztése.

Oktatási feladatok:

Aktivitás, kezdeményezőképesség, függetlenség elősegítése,

kreativitás, fantázia.

Felszerelés:

Témaképek (nap, patak, kiolvadt foltok, fű, rügyek, rovarok, madarak), a Madarak sorozat festményei (kakukk, csalogány, bástya, seregély, fecske, harkály, süvöltő), kankalin (hóvirág, anya és mostohaanyja, krokusz, lumbágó, tüdőfű, kökörcsin), baba Hóember, hangfelvételek: P. Csajkovszkij „Évszakok. Tavasz ”,„ Madarak hangjai ”,„ Kora tavasz ”festmény.

Az óra menete:

1. Szervezeti pillanat.

Srácok, fogadjuk vendégeinket. Ezen a napsütéses délelőttön remélem, jó kedved van, mosolyogjunk egymásra és kezdjük el. És ma az év csodálatos időszakáról fogunk beszélni - a tavaszról.

(P. Csajkovszkij zenéjét játsszák: "Évszakok. Tavasz".)

2. Beszélgetés.

Nézze, van egy vendégünk - Hóember. Srácok, még sosem látta a tavaszt. Mondjuk el neki, mi az?

Mi a tavasz környékünkön? (Hideg és meleg, esős, napos, vidám stb.)

Tavasszal csak szeretetteljes szavakat szeretnék mondani.

A játék "Mondd kedvesen".

Mondom a napot, és te szeretettel - a nap, egy ág - ..., egy fa - ..., egy levél - ..., egy patak - ..., egy tócsa - ..., egy felhő - ..., fű - ... Szép munka!

Most induljunk egy tavaszi kirándulásra. Milyen közlekedési eszközzel utaznánk, hogy mindent jól lássunk? Gyermek válaszok... Vonattal, persze.

Akkor gyerünk. És magunkhoz hívjuk vendégünket.

Amíg a nyelv segítségével lovagolunk, emlékezzünk a tavasz néhány jelére.

Artikulációs torna:

a nap egyre melegebb, hosszú jégcsapok ("tű") nőnek a házak tetején, csengő tavaszi cseppek (den-den-den) hallatszanak mindenütt, tócsák ("palacsinta") jelennek meg, rügyek törnek fel a fákon (" ló "), madarak szélfészkek (" csésze ").

Az első állomás a jó idő.

Menjünk ki sétálni. A tavaszi nap találkozik velünk. És mi a nap tavasszal? (Kerek, sárga, arany, gyengéd, meleg ...)

Mondd, srácok, ki kel majd fel a tavasszal? És a képeim segítenek. Rendezze őket sorba.

Játék "Mi van mögötte?"

Az első kép a "nap".

A gyerekek képeket raknak le a padlóra: nap-olvadás-folt-fű-rügyek-rovarok-madarak. A gyerekek mesét írnak: A nap felmelegszik - a hó elolvad - patakok folynak - az első kiolvadt foltok jelennek meg - fiatal fű nő - a rügyek megduzzadnak - rovarok jelennek meg - madarak repülnek.

Jól tetted, jól tetted! És te, Hóember, emlékszel mindenre?

Tavasszal a természet felébred a téli álomból. Mit csinálsz, amikor felébredsz? Így van, megmosod az arcod. A föld, a növények, a fű is mosni akar. De hogyan? Várják a meleg tavaszi esőt. Mindent megmos, és mindenkinek inni ad.

Ujjjáték "Eső":

Csepp, csepp, csepp,

Ki jár az utcán?

Csepp, csepp, csepp,

Ő énekli ezt a dalt?

Eső, eső, szórakozás,

Csepegtesse, csepegtesse, ne sajnálja.

A kerteket mossák

Virágok mosolyognak.

Te és én örülni fogunk.

Bújjunk el az eső elől a pótkocsikban. Menjünk tovább.

A következő állomás Lesnaya.

Mi srácok bejutottunk egy tavaszi erdőbe. Milyen fák nőnek az erdőben? Gyermekek listája. Görgessen egyik lábára, és váljon bármilyen fává.

A gyerekek végzik a feladatot.

Karcsú nyírfákat, hatalmas tölgyeket, takaros karácsonyfákat látok. Kedves fák, érezze, ahogy a nap finoman felmelegít, hogyan ébred fel a hosszú tél után, gyűjtse össze a tavaszi gyümölcslevet az anyaföldről, a rügyek megduzzadnak az ágakon, és megjelennek az első gyengéd levelek és fiatal tűk. Minek örülsz? Milyen érzés volt? Gyermek válaszok.

Fordítsa fel az egyik lábát, és forduljon önmagába.

És itt vannak az első virágok! (A táblán kankalin képek találhatók.) Nevezze meg őket. Gyermek válaszok.

Légzőgyakorlatok:

Lélegezzük be veletek e virágok illatát. Nézd meg, hogyan csinálom. Lassan lélegezze be a levegőt az orrán keresztül, tartsa vissza a lélegzetét, és kilégzéskor mondja ki: "Milyen finom illata van a virágoknak." ( Ismételje meg még egyszer.)

Srácok, csukja be a szemét, figyeljen, mik ezek a hangok? (A „Madárhangok” hangfelvétele lejátszásra kerül.)

Sok madár repült az erdőbe. Mit nevezünk meleg vidékről hazatérő madaraknak? Gyermek válaszok. Válasszon képeket a vándormadarakról.

A gyerekek képeket választanak - bástya, kakukk, seregély, fecske, csalogány, és elmagyarázzák választásukat.

Hány fészek jelent meg! Számoljunk.

A "Gróf" játék.

Egy fészek, kettő fészek, három fészek, négy fészek, öt fészek.

Miért szeretik az emberek a madarakat? Hogyan segíthetünk tavasszal a madaraknak? Gyermek válaszok.

Miért nem látja az állatokat? Mindannyian nagyon elfoglaltak. Mit gondolsz? Gyermek válaszok.

Visszatérünk a városba, felszállunk a vonatra.

A játék „Mi? Melyik? Miféle?"

Játsszunk a "tavasz" szóval: például a hónap (mi?) A tavasz, nap - ..., nap ..., sugarak - ..., ég - ..., patakok - ..., időjárás - ..., eső - ..., virágok - ...

A következő állomás az "Óvoda".

Ülj le a székekre. Beszéljünk arról, hogyan változott meg minden tavasszal a városban.

Beszélgetés a "Kora tavasz" festményről.

Melyik évszak látható a képen? Hogy találtad ki?

Mit mondhat nekünk a fákról, madarakról?

Kit látsz a képen? Honnan jöttek a gyerekek, mit csinálnak?

Milyen a gyerekek hangulata?

Milyen hangulatot kelt benned ez a kép?

Következtetés.

Milyen évszakról beszéltünk ma?

Emlékezzünk vissza, mit csináltunk ma, hová mentünk?

Szép munka! Kiváló munkát végeztél minden feladattal. Azt hiszem, vendégünk, Snegovichok boldog, most már tudja, milyen csodálatos évszak - tavasz. És készített egy kis meglepetést az Ön számára - színes jégdarabokat - emlékeztetőt szeretett télére, de olyan fényesek, mintha a tavasz festette volna őket a színeikkel. Szolgáld ki magad. És a következő télig búcsúzunk vendégünktől.

Bevezető lecke a beszéd fejlesztéséről 5-7 éves gyerekekkel

TERV

A lecke célja

Feladatok

beszéd, emlékezet, figyelem, képzelet, fonémia

hallás, mozgások ritmusa.

A fogalmak gyermekekben való megerősítése: "hang" , "levél" , ismeri a különbségeket.

1. Üdvözlet, ismerős

2. "Varázslabda"

3. Játék a figyelemért "Nevezz szomszédot"

4. Táncvázlat "Adj mozgást"

5. A szemtelen nyelv meséje és a helyes beszéd tündére. Eligazítás

6. Grafikus diktálás

7. Játék "Tű és szál"

8. Ujj torna "Castle"

9. Labdajáték: "Add vissza a magánhangzót" ... Határozzon meg egy mássalhangzót

10. Szabadtéri játék "Land-water"

11. Didaktikus játék "Gyűjtsd össze a szót"

12. D / I "A szótagok összezavarodtak"

13. Tündér levele a helyes beszédről

14. Alkalmazás: Hozzon létre egy varázslatos beszédvirágot

15. A helyes és szép beszéd titkainak megismétlése

16. Búcsú, hála

17. "Meleg tenyér"

Téma: Bevezető óra. A beszéd fejlesztése.

A bevezető lecke kivonata a beszéd fejlesztéséről 5-7 éves gyerekekkel

A lecke célja- felhívni a gyermekek figyelmét a beszédre. Mutassa meg a gyerekeknek, hogy a helyes beszéd milyen szerepet játszik egy személy számára, miért kell fejleszteni.

Feladatok: - mutassa be a gyerekeket egymásnak

Hozzon létre a csoport bizalmának és elfogadásának légkörét

Fogalmazza meg a helyes, szép beszéd fogalmát

Fejlessze a figyelmet, a párbeszédes beszédet, a kifejezőkészséget

beszéd, memória, képzelet, fonémia

hallás, mozgások ritmusa.

Kedvesség, reagálóképesség, a beszéd hallgatásának és hallásának képessége.

A fogalmak gyermekekben való megerősítése: "hang" , "levél" , ismeri a különbségeket.

Gyakorlat a szótagok és szavak összeállításában.

Fejleszti az általános és finom motoros készségeket, és megtanítja a gyerekeket az űrben való navigálásra.

Ismételje meg az alkalmazások végrehajtását.

1.Üdvözlöm, ismerkedés (Lehetővé teszi a gyermekek egyesítését, a csoportos bizalom és elfogadás légkörének megteremtését.)

Annak érdekében, hogy könnyebben kommunikálhassunk, álljunk körbe

Kérem, mondja meg, mit tesznek először az emberek, amikor találkoznak? GYERMEK VÁLASZAI.

Így van, EGÉSZSÉGES! És mit jelent az "EGÉSZSÉGES". GYERMEK VÁLASZAI.

Köszönteni azt jelenti, hogy egészséget kívánok! Jó egészséget kívánunk az egész világnak! Ismételd utánam: (üdvözlő rituálé).

Helló, a nap arany! (mindenki felemeli a kezét, aztán leteszi).

Szia, kék az ég! (mindenki felemeli a kezét, majd leteszi).

Helló Világ! (karok szélesre tártak)

És szia, én!

Helló barátaim! (kéz a kézben)

A gyerekek körben ülnek a magas székeken

2. "Varázslabda" . A tanártól kiindulva mindenki egy labda szálat teker az ujjára, kimondja a nevét, ahogy szereti, ha hívják, és továbbítja a labdát a tőle balra álló (ülő) gyermeknek, míg a labda ismét visszatér a tanárhoz. (Hogy a gyermekek figyelmét az egységre, a szolidaritásra, egy csapatra összpontosítsuk, EGYÜTT VAGYUNK)

3. Nevezze meg szomszédját

Hogy hívják a szomszédot, aki jobbra ül

4. "Adj mozgást" tánctanulmány

A résztvevők körben állnak. Vidám zene szól. A vezető elkezdi a táncot, 15-20 másodpercig ugyanazt a mozgást végez. Mások megismétlik ezeket a mozdulatokat. Aztán a műsorvezető egy fejbólogatással jelzést ad az egyik gyereknek, hogy folytassa a mozgást időben a zenére, ő viszont ezt a jogot átadja a következőnek - és így tovább körben.

Ha jó barát vagy, akkor tedd meg (tapsolj-tapsolj)

Ha jó barát vagy, ha jó barát, ha jó barát, akkor tedd meg (tapsolj-tapsolj)

Ha vicces barát vagy, akkor tedd ezt (a gyermek az általa választott mozgást mutatja, a többit ismételje meg)

5.Sztori... Srácok, ma elmondok egy érdekes történetet. Üljön kényelmesen, készüljön fel figyelmes hallgatásra. A mese címe "A szemtelen nyelv meséje".

Volt egyszer egy Masha nevű lány. Gyönyörű lány volt, kedves és engedelmes. De a baj az, hogy - a nyelve nem engedelmeskedett a lánynak -, nem akarta helyesen kiejteni a hangokat és a szavakat. És ezért különféle bajok történtek a lánnyal.

A lány kijön sétálni, a srácok hívják bújócskázni: "Masha, menjünk játszani velünk." És azt mondta nekik: "Fefyas", ami azt jelenti, hogy "most". És a gyerekek azt gondolják, hogy a lány nem akar velük játszani és elmenekülni. Anya felhívja a lányt: "Masha, menjünk a cirkuszba." A lány válaszol: "Kávé", ami azt jelenti, hogy "természetesen". És anyám azt hiszi, hogy Mása engedékeny, és nem viszi Mashát a cirkuszba.

Apa azt sugallja: "Szeretnél egy csokit?" a lány válaszol: "Osen hofu", ami azt jelenti, hogy "nagyon akarok", apa pedig azt hiszi, hogy Masha -nak orrfolyása van, és csokoládé helyett pirulát vesz.

A lány nagyon ideges volt, hogy gyermekei és felnőttei nem értették. Megtudtam róla A helyes beszéd tündéreés úgy döntött, hogy segít a lánynak - felfedni neki a titkokat, hogyan kell megtanulni helyesen beszélni. Varázslatos virágot adott neki a Beszédvirág, amelyre a szép beszéd szabályait rajzolják és írják.

Nagyon hamar, a Tündér tanácsait követve, a lány megtanult helyesen beszélni. Az udvaron lévő gyerekek meghívták Mashát a játékukra, a felnőttek pedig kezdték megérteni, miről beszél a lány. És maga Masha most mindig örömteli és vidám, és soha nem felejti el a Tündér titkait.

Itt egy mese. Beszélgetés egy mesében:

Kiről szól a történet? (A helyes beszéd tündére - tisztázza a Beszéd szó definícióját)

Mi volt a lány neve?

Milyen volt ő?

Milyen gondjai voltak a lánynak?

Ki segített a lánynak?

Aztán mi történt?

6. Szeretnéd megtanulni a helyes beszéd titkait? Akkor induljunk útnak a Szép és helyes beszéd országába.

Miben utazhat?(gyerekek válaszai) Hogyan nevezheti ezeket a tárgyakat egy szóval? És íme, mit fogunk utazni, megtudja, ha kitalálja a rejtvényt:

A vitorlám elkapja a szelet
A gerinc pedig levágja a hullámokat
Nem állít meg
Se hurrikán, se nyugalom. (Vitorlás jacht)

7. Ülj le az asztalhoz. Grafikus diktálás "vitorlás jacht" ... (Grafikus ábrázolások és orientáció fejlesztése egy papírlapon).

A kiindulási ponttól 1 cellával felfelé, 1 balra, 2 le, 1 jobbra, 1 le, 10 jobbra, 1 fel, 1 jobbra, 1 fel, 1 jobbra, 1 felfelé. 2 bal, 1 le, 3 bal, 10 fel, 1 bal, 1 le, 2 bal, 1 le, 2 jobb, 1 le, 3 bal, 1 le, 1 bal, 1 le, 1 bal, 1 le, 1 bal , 1 lent, 1 balra. 1 le, 2 jobb, 1 le, 3 jobb, 1 le. 4 balra.

Ügyes fiúk! Vitorlás jachtunk készen áll, és most útnak indulunk. (mesés zene szól)

8. "Tű és cérna" szabadtéri játék.

A gyerekek egymás után állnak. Az első közülük - a "tű" - irányt változtatva fut. A többi - a "szál" - utána fut, próbál lépést tartani.

Utunk első városa Zvukograd. Milyen hatalmas kastély lóg e város kapuján. Próbáljuk meg kinyitni.

9. Ujjas torna "kastély"

Az ajtón zár van

(az ujjak ritmikus összekapcsolása a zárban),

Ki nyithatta meg?

Húzott

(a kezek oldalra nyúlnak)

Csavart

(az ujjak körkörös mozdulatai tőled távol),

Kopogtatott

(a tenyér aljai egymásnak ütköznek)

És kinyitotta

(az ujjak kinyíltak).

10. Szerinted ki lakik Zvukograd városában? (hangok)

Milyen hangok vannak? (a hangok különbözőek: természet hangjai, zene és beszédhangok: magánhangzók és mássalhangzók)

Sok hang van a világon:

Levelek susogása, hullámok csobbanása.

És vannak beszédhangok

Pontosan ismernünk kell őket.

Milyen hangokat neveznek magánhangzóknak? (azokat a hangokat, amelyek nem ütköznek akadályba a szájban, nyújtanak és énekelnek, magánhangzóknak nevezzük).

Játsszunk a hangokkal:

Labdajáték: "Add vissza a magánhangzót" .

Fogd el a labdát és dobd el a labdát
Nevezze el a szó magánhangzóját.

(szavak: hagyma, sajt, ház, mák, labda, béke, egér, macska, bálna, füst)

11. Mik a mássalhangzók? (puha és kemény). Milyen színű a szilárd mássalhangzó (Kékben) lágy mássalhangzó (zölden).

Határozza meg, melyik mássalhangzó, kemény vagy lágy, a szó ezzel kezdődik, és emelje fel a jelet.

(szavak: csónak, autó, kéz, medve, seprű, robogó, háló, jég, folyó.)

12 száraz víz

A játék résztvevői egy sorban állnak. A "föld" vezető szavára mindenki előre ugrik, a "víz" szóra - hátra. A verseny gyors ütemben zajlik. Az előadónak joga van más szavakat kiejteni a "víz" szó helyett, például: tenger, folyó, öböl, óceán; a "föld" szó helyett - part, föld, sziget.

13. A betűkkel kapcsolatos ismeretek megszilárdítása.

Előttünk Bukvograd. Ki lakik itt? (betűk) Miben különböznek a hangok a betűktől? (hangokat hallunk és beszélünk, de betűket látunk és írunk)

A kártyákon lévő betűk szétszóródtak, és összegyűjted őket, és elolvasod a szót

(kártyák minden gyermek számára: torta, lufi, rák, ház, már)... A kártya hátoldalán van megoldás, ellenőrizze magát.

14. A tanítási elemzés és szintézis készségeinek fejlesztése.

Veletek hajóztunk Slovohradba. Ki lakik itt? (szavak)... Miből állnak a szavak? (szótagokból)... Mérhető egy szó? Hogyan? (taps - szótag)... Minél több szótag van egy szóban, annál hosszabb a szó.

15. D / I "A szótagok összezavarodtak" (a szótagok a kártyákra vannak írva). A feladat a szavak összegyűjtése

16. A helyes és szép beszéd országában vagyunk. És hol van a Tündér, aki a varázsvirágot adta a lánynak, Másának a meséből?

Látod, itt egy levél.

"Kedves Srácok! Örömmel köszöntöm csodálatos, varázslatos és nagyon érdekes országomban. Gyönyörű és helyes beszéd! Most sietek segíteni a gyerekeknek, hogy megtanítsam őket helyesen és szépen beszélni. És neked készítettem egy ajándékot - egy varázsvirágú beszédvirágot, amely segít helyesen beszélni, mert a helyes beszéd titkait rajzolják és írják a szirmaira. Csak össze kell gyűjtenie, és emlékeznie kell a titkos szabályaimra. "

15. Alkalmazás. Minden gyermeknek Speechflower szirmai és egy középső része van. Ragasztania kell a szirmokat a középső körhöz.

    Mindig szépen, bátran és sietve beszéljen (a központhoz)

    Mielőtt megszólal, gondolja át, mit akar mondani.

    Kilégzéskor folyékonyan és világosan beszéljen. (Kiosztom a repülőgépeket a gyerekeknek, és együtt olvassuk: „Simán, hosszú ideig lélegzünk. Hosszú ideig fújjuk ki a hangot.” Ezután a gyerekek a repülőgépeiket fújják.

    Kéz - Ujjakkal játszunk, és masszázst kapunk.

    Fül - Mindig figyelmesen hallgatunk

    Könyv - Különféle könyveket olvasunk bennük, sokat tanulunk.

Most mindegyikőtöknek van egy Speechflower varázsvirága, amely segít a helyes beszédben, mert a helyes beszéd titkait rajzolják és írják a szirmaira. Köszönet minden gyermeknek.

Gyakorlat "Meleg tenyér"

A tanár körben nyújtja a kezét, tenyérrel felfelé, és felkéri az összes gyermeket, hogy tegye a tenyerét a tenyerébe. Ezután a másik tenyérrel a tanár felülről letakarja a gyermekek tenyerét, és azt mondja, hogy minden tenyér melegét érzi, bátorítja a gyerekeket, hogy érezzék barátaik tenyerének melegét.

Kedves Szülők! Ezeket a beszédfejlesztő órákat 2 és 6 év közötti gyermekekkel foglalkozó órákra tervezték. Segítenek megérteni, hogy gyermeke helyesen beszél -e: elegendőek -e azok a szavak, amelyeket elsajátít, helyesen kapcsolja -e őket egymáshoz, és kiejti, hogyan érti a környezetet. A gyermek hallás segítségével sajátítja el a beszédet. Először megtanulja megérteni a neki címzett beszédet, majd maga kezd beszélni. Ezért meg kell védenie hallását az erős hanghatásoktól (ne kapcsolja be a TV -t vagy a zenét teljes erővel), időben meg kell gyógyítania a halló szerveket, és meg kell előznie a krónikus náthát. Három éves koráig a gyermek általában intenzíven gépel szótárat, kezd beszélni kifejezésekkel. A beszéd fejlődésével egyidejűleg fejlődik a gyermek gondolkodása és fantáziája. A figyelem, az emlékezet, a gondolkodás az alapok, amelyekre a beszéd épül. Amikor gyermekével beszél, folyamatosan figyeljen saját beszédére: annak világosnak és érthetőnek kell lennie. Ne beszéljen hangosan a gyermekével, ne beszéljen gyorsan.

A feladatokban ismerős tárgyakkal találkozva a gyermek felnőtt segítségével kapcsolatot létesít közöttük, megtanulja szavakkal közvetíteni a látottakat. Aktív szókincse növekszik (a beszédben használt szavak), a nyelvtani szerkezet és a kiejtés normalizálódik. Figyelembe véve a gyermek életkorát és beszédszintjét, kezdje az órát a legismertebb anyaggal, például a "Játékok" témával. Ezután lépjen tovább a nagyobb kihívást jelentő gyakorlatokhoz. Az osztály elején mutassa meg érdeklődését. Hozzon létre pozitív érzelmi állapotot és nyugodt környezetet. Az órákat ne időnként végezze, hanem rendszeresen. Ne csináld sokáig. Ha úgy érzi, hogy a gyermek kevésbé lett figyelmes, hagyja abba a tevékenységet, vagy térjen át egy másik témára. Viszont legközelebb térjen vissza az abbahagyott gyakorlathoz. Ellenőrizze, hogy a gyermek jól emlékszik -e a már ismertre. Tekintse át időnként a tárgyalt témákat. Ne felejtse el dicsérni gyermekét. Tegye fel a kérdést: "Miért?" Ne haragudjon, ha a gyermek nem érti meg először. Segítség a vezető kérdésekben. Legyél türelmes! Tippek és magyarázatok a szülők számára minden témában megtalálhatók. A gyakorlatok nemcsak a gyermek számára szükséges tudásrendszert nyújtják, hanem azt is megmutatják, hogyan kell megközelíteni az anyagot, hogyan lehet segíteni egy bizonyos téma megértésében és asszimilációjában. Sok olyan gyakorlat is van, amelyek segítik a gondolkodás fejlesztését, az ok -okozati összefüggések, a hasonlóságok és a tárgyak közötti különbségek megállapításának képességét. Az anyagokat az óvoda logopédiai csoportjai programja alapján választottuk ki.

Ezek a gyakorlatok hasznos útmutatóként szolgálhatnak nemcsak a szülők, az óvodásokkal dolgozó logopédusok számára, hanem a sikeres iskoláztatás alapjai is. Különösen hasznos lesz az óvodások beszédének vizsgálatakor. Nemcsak a logopédiai, hanem a tömegcsoportos tanárok is sok hasznos dolgot találnak benne. Minden rendelkezésre álló anyagot kinyomtathat és asztali útmutatóként is használhat. Sok szerencsét! És sok sikert neked!


Geometriai formák. Szín
Játékok
Gyümölcsök
Zöldségek
Negyedik extra
Évszakok
Időorientáció
Tájékozódás az űrben
A főnevek pluralizációja
Az igék többese
A főnevek kicsinyítő alakjainak kialakulása
Ki ez? Mi ez?
Akció és tárgy.
A főnevek nemének meghatározása.
A tárgy részei.
A főnév és a melléknév összhangja.
Tételek kinevezése.
A melléknevek képzése főnevekből.
Tárgyeset.
Elöljáró.
Elöljáró.
Részeshatározó.
Eszközhatározói eset.
Genitív egyes és többes szám.
A főnevek összehangolása a számokkal
Mozgásigék
Reflexív igék
Tökéletes és tökéletlen ige
Cselekvési szavak, amelyek közeli jelentésűek.
Az igék formáinak megértése.
Elem attribútum.
A tárgyak tulajdonságainak és tulajdonságainak összehasonlítása.
A birtokos melléknevek kialakulása.

Teszt

A "Barátság és barátok" szókincsmunka leckéjének összefoglalója (második junior csoport)

Oktatási területek integrációja: "Kogníció", "Kommunikáció", "Szocializáció", "Zene", Fikció olvasása.

Demóanyag: gőzmozdony, mellkas, ujjatlan, nyúl, róka.

Módszertani technikák: játékhelyzet, fizikai percek, szépirodalom olvasása, reflexió.

Szókincsmunka: barátok, szomorúak, viccesek.

Cél: a baráti kapcsolatok alapvető megértésének fejlesztése. Feladatok:

1. oktatási - baráti kapcsolatok kialakítása egy csapatban, hozzájárulás a baráti kapcsolatok tapasztalatainak felhalmozásához, a durvasághoz való negatív hozzáállás.

2. fejlesztő - a gyermekek beszélt nyelvének fejlesztése, a szókincs gazdagítása.

3. nevelő - kommunikációs készségek, empátia, pozitív érzelmek nevelése.

A lecke menete.

A gyerekek beléptek a csoportba és köszöntötték a vendégeket. Pedagógus:

Gyerekek, milyen a hangulatotok ma?

Mutasd (mosolyogj).

Átadhatjuk valakinek a hangulatunkat? (Igen).

Mutassuk be jó hangulatunkat a vendégeknek (a gyerekek mosolyognak).

Gyerekek, ma szeretnék egy utazást ajánlani nektek egy gőzvonattal.

Eljönnél velem? Mindenki üljön le a pótkocsira.

A dal "A kis motor".

Gőzmozdony, gőzmozdony

Vadonatúj, fényes

Ő vezette az autókat,

Mint az igazi.

Ki ül a vonaton?

Gyermekeink,

Látogatásra mentünk.

Pedagógus:

Jaj. Mi történt? Miért állt meg a mozdonyunk, és a zene már nem szól? Szálljunk ki a trailerből és nézzük meg.

Ki ez? (nyuszi).

Üdvözöljük (köszönünk).

Milyen nyuszira gondolsz? (szomorú, szomorú).

Miért döntött így? (nem mosolyog).

Szerinted ki sérthette meg? (róka, farkas).

Kérdezzük meg őt?

Milyen róka?

Nyuszi, mit csinált? (vette a kesztyűt).

Gyerekek, nevezhetitek őket barátoknak? (Nem).

Miért? (sértődötten vette a kesztyűt).

Kik a barátok?

A barátok azok, akiket szeretsz, akiknek örülsz, akik nélkül hiányzol.

Hívhat minket barátoknak? (Igen).

Miért? (nem sértődünk meg, játékokat osztunk meg).

Jó - rossz játék.

Sérteni egymást rossz

A játékok megosztása jó

Együtt játszani jó

A veszekedés rossz.

Pedagógus:

Srácok, segíthetünk a nyuszinak? (Tud).

Keressük meg a rókát, és adjuk vissza a kesztyűt a nyuszinak.

Nézd, itt az út, kövessük, nézzük, hová vezet ez?

Fizikai perc.

Nyuszik sétáltak, lábukat felemelték az ösvényen (járnak, magasra emelik a lábukat). Lófarok préselve (guggolva). Felemelte a mancsokat (kezét felfelé). Itt csordogál előttünk, nyuszik ugrálnak, nyuszik ugrálnak (ugrálnak). Aztán a nyuszik bement az erdőbe, meglátogatták a rókákat.

Egy róka ül mellkasával a mancsában.

Bocsáss meg, barátaim, nem bántok meg többet senkit (kezet a mellkas felett).

Pedagógus:

Itt egy csodálatos mellkas

Minden srác barátja.

Nagyon szeretném mindannyiunkat

Látod, mi van ott?

Nézzen a mellkasba, és nézze meg, mi van ott? (vegye ki a kesztyűt).

Ó, az összes ujjatlan keserves, segítsünk szétszedni őket.

Játék "keress egy párt" (a gyerekek különböző méretű, színű párokat találnak, az egyik fehér szőrből készült a nyúl számára).

- Keress egy haverot.

Pedagógus:

Srácok, játszottunk, de teljesen elfelejtettük a nyuszit.

Össze kell egyeztetni a nyuszit a rókagombával.

Menjünk róka nyuszival, hogy kibírjuk.

Srácok, hogyan fogjuk kibékíteni őket?

Vagy talán táncolhatunk nekik?

Táncoljunk "sminkeljünk"

Pedagógus:

Nyuszi és róka kibékültek, hogy lehet őket most hívni? (barátok).

Mi is barátok vagyunk? (Igen).

Mutassuk meg mindenkinek, hogyan lehetünk barátok (fogjuk meg egymás kezét).

És most itt az ideje nekünk, a gyerekek elmennek (a gyerekek beszállnak az utánfutóba).

Zene szól: a mozdony zümmög, a pótkocsik pedig hajtottak

Chu-chu-chu, chu-chu-chu, messze fogok ringatni.

A gyerekek elbúcsúznak és elmennek.

A "Felkészülés az írástudás tanítására" lecke összefoglalója (idősebb csoport)

Téma: Felkészülés az írástudás -képzésre. "Ismerkedés mássalhangzókkal [s], [s’], C betű ".

Cél: a mássalhangzók [c] és a C betű megismerésének folytatása; gyermekekkel rögzíteni az [a], [y], [o], [m] hangokat, valamint a betűket. Feladatok:

1. Oktatási - tanítsa meg a gyerekeket a szavak szótagokra bontására, emelje ki a C hangot és határozza meg annak helyét a szóban; a "vadon élő állatok és háziállatok" általánosító fogalmának megszilárdítása; megtanulni kiválasztani a szó megfelelő hangzását; ismertesse meg a gyerekekkel a hangsúlyozott magánhangzókat; tanítsuk meg a gyerekeket szavak olvasására és formálására.

2. Oktatási - fejlessze ki a képességet a levél helyesírásának elemzésére; fejlessze a kíváncsiságot, a figyelmet, az intelligenciát, a gondolkodást.

3. Nevelés - a gyermekek nevelése az állatok iránti érdeklődésre; nevelni a gyerekeket, hogy figyelmesen figyeljenek egymásra.

Anyag a leckéhez. Vászon betűkkel, házak magánhangzókkal és mássalhangzókkal, mutató, illusztrációk állatok képeivel, szórendek, Astafyeva E.O. munkafüzetei. "Játssz, olvass, írj" egyszerű és színes ceruzákat minden gyermek számára.

A lecke menete.

(A gyerekek félkörben ülnek)

Tudjuk, hogy vannak olyan hangok, amelyeket sokáig és hangosan lehet kiejteni - húzza, miközben a szájban semmi nem zavar, nincs akadály. Hogy hívják ezeket a hangokat? (Magánhangzók [a], [o], [y]).

Hogyan hívják azokat a hangokat, amelyeket az ajkak, fogak, nyelv segítségével ejtenek ki? (mássalhangzók [m], [x], [s]).

Ma folytatjuk ismerkedésünket a hangokkal [c], és a C betűvel, amely ezeket a hangokat jelöli.

Ha a tenyerét a torkához teszi, és hangot ad ki [c], a torkát nem fogja remegni. A hangot tompának mondják, és tompa mássalhangzónak nevezik.

Mutasd meg, hol lakik a hangtalan mássalhangzó? Kimondható határozottan (cukor, harcsa, Sasha) és lágyan (széna, búzavirág).

Gondoljon a [c] és a hangú szavakra.

Most hallgasd meg a rejtvényt:

Este hajnalig lovagolok rajta

De lusta lovam csak a hegyről visz.

És magam is mindig a dombon járok

És a kötélnél fogva vezetem lovamat.

A "szán" szó olvasása.

Mi az első hang a "szán" szóban?

Magánhangzó vagy mássalhangzó?

Bizonyít. (Amikor beszélünk, a fogak és a nyelv akadályozza a szájban, de nem tudunk hangosan beszélni).

Hány szótag van egy szóban? Hogy találtad ki? (A "szán" szónak két magánhangzó hangja van [a], [és], ami két szótagot is jelent).

Mi a "szán" szó első szótagja?

Alkoss mondatot ezzel a szóval!

Testnevelés.

Egy kettő három négy -

Bélyegezzük a lábunkat.

Egy kettő három négy -

- tapsoljuk a kezünket.

Nyújtsa szélesebbre a karját -

Egy kettő három négy.

Hajoljon - három, négy

És ugorj a helyszínen

A lábujjon, majd a sarkán

Öt, hat - üljön csendben az asztaloknál

(A gyerekek leültek az asztalokhoz).

Milyen állatokat neveznek háziállatoknak? Melyiket ismered?

Milyen állatokat neveznek vadnak?

Milyen vadállatok élnek a Belarusz Köztársaságban?

Játsszuk a "Ki felesleges" játékot. (disznó, macska, róka, kutya).

(A róka felesleges, mivel vadállat, a többi házi.)

Most játszunk másképp. Egy állat, amelynek a nevében nincs hang [c] (macska), felesleges lesz.

Ezek a sémák különböző számú szótagú szavakat képviselnek: kettő három.

Milyen sémára utal az egyes állatok neve?

Nyissa meg a munkafüzeteket.

Nézze meg, hogyan írják helyesen a kutya szót. Helyezze a magánhangzókat e szó képzési sémájára, helyezze a hangsúlyt.

Írja az O, A (vagy I, A) magánhangzókat a diagram fölé egy kéttagú szóhoz, és határozza meg, hogy ez a diagram melyik szóra fog utalni: macskára vagy róka. Tedd stresszessé.

A játék "Ki felesleges?" játszhat más módon is: vegye figyelembe a szó szótagjainak számát. (A kutya szó felesleges lesz, mert három szótagja van, a többi kettő).

Fizminutka

És most a következő játék "Utazás C betűvel".

Az ábrán látható nyilak jelzik azt az utat, amelyen az utunkat folytatni fogjuk; ha helyesen ejti ki a betűkkel jelzett hangokat, szavakat kap. Fontos feltétel, hogy a kimondott hangot a nyíl mentén a következő hangra (betűre) húzza.

Keresse meg a szó hangösszetételének megfelelő diagramot, írja le a megfelelő szót a diagram fölé, festse le a diagramot. (bajusz, darázs, maga, harcsa, leves, gyümölcslevek).

Foglalja össze a leckét

Összefoglaló a koherens beszéd leckéjéről "Látogatás a mesében" (előkészítő csoport)

Az óra célja: a gyermekek beszédének fejlesztése, a mesék összeállításán keresztül illusztrációkkal, név szerint, játékkészlettel. Feladatok:

1 tanítás - koherensen tanítani, következetesen bemutatni egy kitalált mese menetét, az orosz népmesék kezdeteit, ismétléseit, mondásait, befejezéseit felhasználva; megszilárdítani a hősöket jellemző epitettek beszédben való használatának képességét, a beszédben a párbeszédek használatát; továbbra is tanítsa meg a gyerekeket, hogy szerepek szerint meséljék el a mesét, pontosan, következetesen, kifejezően közvetítve a szöveget.

2 fejlődő - fejleszteni a gyermekekben a kreatív gondolkodást, a képzeletet, amikor meséket állít össze illusztrációkból, a cselekmény szerint, a mese neve szerint, a közmondás szerint, játékkészlet szerint.

3. Oktatási - a közmondások jelentésének megértésének képességének nevelése.

Előkészítő munka: orosz népmesék olvasása, elmondása; mesék illusztrációinak figyelembe vétele; rajzfilmek nézése az orosz népmesék témájában; didaktikai játékok lebonyolítása: "Tanulj mesét a képekből", "Kinek a fejdísze?", "Melyik mese hős" stb.; rejtvények memorizálása; részvétel a "Kedvenc mesém" című internetes versenyen.

Felszerelés: lyukkártya, hangfelvétel, dia illusztrációk, játékkészlet, asztali színház, telefon

A lecke menete.

Pedagógus:

Tudod, kik az utazók? Szeretnél azzá válni? Ma azt javaslom, hogy induljon útnak, de hogy megtudja, melyiket, meg kell találnia a lyukasztott kártyán található titkosított szót. A szavak első betűiből, a találgatásokból kitaláljuk.

A vörös leány szomorú, nem szereti a tavaszt.

Nehéz neki a napon, szegény, Snegurochka könnyeket hullat.

Tejfölre keverve, kihűlt az ablakban.

Kerek oldal, vöröses oldal, hengerelt - Kolobok.

Mindenki meggyógyít, meggyógyít, a jó orvos - Aibolit.

Gyönyörű és édes, és a neve a hamu szóból származik? - Hamupipőke.

A kövér ember a tetőn él, ő repül a legmagasabban - Carlson.

A mesékben mindig egyszerű, mindenki bolondnak nevezi.

De az elme megmutatja a magáét, ez a mesés hős - Ivanushka.

A gyerekek befejezik a feladatot, elolvassák a szót, eldöntik, hová menjenek az úton.

VAL VEL

NAK NEK

DE

Z

NAK NEK

ÉS

Zene hangzik. Pedagógus:

Ez a zene elvezet bennünket a mesék csodálatos világába. Utazunk a mesékben. (diavetítés)

Ki él a mesékben?

Hogyan kezdődik a mese?

Milyen szavakkal végződik?

Miből lehet szépíteni a mesét (dalok, mondások, közmondások, mondások)

Srácok, milyen mondásokat tudtok? (diavetítés)

„Hamarosan a mese elmondja önmagát, de nem készül el hamarosan”;

"Nem hamarabb mondják, mint megcsinálják".

Pedagógus:

Sok mesét ismersz? Most nézzük meg: (diavetítés)

Rejtvények készítése gyerekek által.

Az egér otthont talált magának, az egér kedves volt.

Abban a házban végül sok bérlő volt.

Nem feküdt az ablakon, végiggurult az ösvényen.

Az ösvényen, fürgén haladva, maguk a vödrök vizet hordanak.

A gyerekek kinyitották az ajtót, és mind eltűntek valahol.

És az út messze van, és a kosár nem könnyű.

Egy fatönkre ülni, pitét enni.

Dörömbölt és orrával ütögette a tányért.

Nem nyelt le semmit, és „orra” maradt.

Pedagógus:

Jól ismered a meséket. És most te magad fogsz előállni különböző mesékkel.

Egy illusztráció látható (diavetítés)

"Tündéri kunyhó"

Pedagógus:

Mágikus gyűrű van a kezemben. Kiejtjük a szavakat, és akinek gyűrűje van, mesét mond.

A gyermek mesét állít össze az illusztrációból.

Pedagógus:

Jól tettem, egy jó mesét találtam ki

FIZKULTMINUTKA - "Van egy kunyhó egy sötét erdőben"

Van egy kunyhó egy sötét erdőben - gyerekek sétálnak

Hátrafelé áll - a gyerekek megfordulnak

Egy öregasszony van ebben a kunyhóban - Ujjal fenyegetnek

Yaga nagymama él - megrázzák a másik kezük ujját

Horgolt orr, - mutassa az ujját

Nagy szemek - show

Mint a tűz a tűzben, csóválják a fejüket

Hú, milyen dühös! - futás a helyszínen

A haj feláll, karja fel

Pedagógus:

Egy erdő illusztrációja (diavetítés) és egy sor játék látható: mókus, sündisznó, medve.

Pedagógus:

Ki kell találnunk egy mesét a játékokról.

Hengerelt, hengerelt, könnyű gyűrű

Gurult, gurult, le a tornácunkról.

Aki átveszi a gyűrűt, mesét kezd.

A gyermek játék alapján mesét készít.

Pedagógus:

Szép munka. Folytassuk utunkat. Javaslom, hogy találj ki egy mesét

Jelölés "Módszertani munka egy óvodai nevelési -oktatási intézményben"

Beszédfejlesztő lecke szinopszisát mutatom be a "Bölcsesség fáját keresve" témában az óvodai nevelési -oktatási intézmény előkészítő csoportjában. Az óra a modern oktatási technológiák elemeinek felhasználásával épül fel: egyénileg differenciált tanulási, információs és kommunikációs technológiák, didaktikai segédeszközök fejlesztése. Az óra tartalma integrált. A különféle tevékenységek integrálása lehetővé teszi az óra szerkezetének bővítését és gazdagítását.

A közelgő tevékenységekben való részvétel motivációjának növelése érdekében problémás helyzeteket, videókat használnak. Az óra minden szakaszában vizuális segédeszközöket, IKT -t választottak ki, amelyek stimulálják és aktiválják a gyerekeket. Egészségmegőrző technológiákat alkalmaznak: a statikus és dinamikus testtartás megváltoztatása, aktív beszéd jellegű játék, gyakorlatok a kéz finom motoros készségeinek fejlesztésére. Az óra a modern oktatási technológiák elemeinek felhasználásával épül fel: egyénileg differenciált tanulás, információ és kommunikációs technológiák, didaktikai segédeszközök kifejlesztése.

Cél: a gyermekek szóbeli beszédének javítása.

Feladatok:

Nevelési:

  • Javítsa a gyermekek fonémikus hallását: határozza meg a szó első és utolsó hangját, válasszon ki egy szót az előző hang utolsó hangjához;
  • Gyakorlat az azonos gyökű szavak alkotásának képességében;
  • Segítsen a javaslat helyes felépítésében, mnemonikus diagramok alapján;
  • A gyermekek "Tél" témájú szókincsének megszilárdítása és bővítése.

Fejlesztés:

  • Fejlessze a beszédet, a figyelmet, a képzeletet;
  • Az asszociatív gondolkodás fejlesztése;
  • Vizuális észlelés, fonémikus hallás fejlesztése;
  • Fejlessze a kéz finom motoros készségeit.
  • Aktiválja a gyermekek agyterületeit, amelyek felelősek a beszéd fejlesztéséért a Su-Jok terápia segítségével.

Nevelési:

  • Barátságos kapcsolatok ápolása egymással, a vágy, hogy szépen, helyesen beszéljenek.
  • Az együttműködési készségek, a tárgyalási képesség, a függetlenség kialakítása.
  • Hozzon létre pszichológiai kényelem légkörét, tegye boldoggá a gyerekeket, és motiválja őket a sikeres tevékenységekre.

Az oktatási területek integrációja:"Beszédfejlesztés", "Kognitív fejlődés", "Társadalmi és kommunikációs fejlődés", "Fizikai fejlődés", "Művészi és esztétikai fejlődés".

Módszertani technikák:

  • Szóbeli (kérdés, magyarázat).
  • Vizuális (interaktív játék, mnemonikus sémák).
  • Játszma, meccs (D / és "Hóhalom", tenyér- és ujjmasszázs Su-Jok labdákkal, mobil beszédjáték "Találd meg a házadat").
  • Gyakorlati (mondatok páros összeállítása).
  • Zenei kíséret.

Felszerelés: Erdei táj, videók, 2 dohányzóasztal, festőállvány, mellkas, cérnagolyó, hófúvás, hópelyhek, mutató, "Bölcsesség Fája", füzér, képernyő, filmzenék, videó kivetítő, m / m tábla, "Caterpillar" interaktív játék, karikák, ajándékdoboz, játék ajándék gyerekeknek "ABC + számtan".

Kiosztott anyagok: mnemonikus diagramok, Su-Jok labdák és gyűrűk, játékok, párnák, medalionok.

Előzetes munka: Ismerkedés szimbólumokkal, mondatok összeállítása a télről és rajzolása szimbólumok segítségével, verbális játék "Szavak lánca", gyakorlat "Nevezzen meg egy szót" (kemény (lágy) mássalhangzóval kezdődő szavakkal, gyakorlat a "jég", "erdő" szavakhoz kapcsolódó szavak kiválasztásával, Ismerkedés masszázslabdákkal és gyűrűkkelJock, szavakat tanul a masszázshoz.

A lecke menete

Srácok, ma izgalmas utat kell megtennünk egy varázslatos földre. Egy mesehős és sok érdekes meglepetés vár ránk ott. De csak akkor mehet oda, ha magabiztos a tudásában, és kész leküzdeni az előttünk álló nehézségeket. Végtére is, ahol megyünk, tele van titkokkal és csodákkal! Készen állsz? (Igen!)

Mit gondolsz, mivel tudnánk utazni? (Gyermekek válaszai)
- Menjünk egy varázslatos szállítóeszközön - a repülő szőnyegen.

Fektetem a szőnyeget.

Üljünk le, és fogjuk meg erősen mindenki kezét, és mondjuk ki a varázsszavakat: "Cribble-crab-boom!" (repülés hangjait utánzó zene)

Csodaországba repülünk, a kék ég mellett

1, 2, 3, 4, 5 szem nyitható

Itt vagyunk veled és egy varázslatos földdel!

„Itt nő a Bölcsesség Fája.
Sokat kell tanulnia
segíteni fogsz ebben
hős egy orosz meséből!

Srácok, sétáljatok együtt,
Igen, ne veszítse el tudását!
Amikor befejezi a feladatokat,
a Bölcsesség Fája megköszöni fáradozásodat! "

Mondjuk a mottónkat, hogy minden sikerüljön számunkra: „Mottónk: - Jókedvet! Nézz végig mindent, és tudj meg mindent! "

a képernyőn Baba-Yaga

B -Z: - Látom, hogy bátor férfiak jöttek hozzánk! Miért zajong? Vagy gondolom ajándékokat akartál a Bölcsesség fájától? Ha ha ha! Gondolod, hogy ilyen könnyű megtalálni ezt a fát? Én magam kerestem, de nem találtam. De adhatom neked a varázslabdámat, hogy segítsek neked. Ahol gurul, ott kell tartani az utat. Megtalálja ... a ládában, a fa alatt.

A fa alatt megtaláljuk a ládát, kivesszük a labdát.

Kíváncsi vagyok, hová vezet a varázsgömb.

A labda az interaktív tábla felé gurul.

Kapcsolja be a játékot.

A labda elvezetett minket az első feladathoz: Szükséges a láncos szavakból kirakni a hernyót. Ehhez meg kell határoznia az adott szó utolsó hangját, és ki kell választania rajta a következő képet.

"Caterpillar" interaktív játék.

Videoklip.

B-Z: Erre szükség van! Milyen kifinomult gyerekek mentek ma! A szavakból a hernyót összehajtották!

Gurult a labdánk
Hógolyón hengerelt!
Állj meg! Blokk!
Nincs mozdulat.
Itt egy játék, adj választ!

Srácok, a labda a hókupachoz vezetett minket. Ez a hókupac nem egyszerű, de varázslatos, nem hóból készült, hanem olyan szavakból, amelyek mind úgy néznek ki, mint a "hó" szó

  • Van egy szerető szó, egy kicsi - jock.
  • Van egy hosszú szó - havazás.
  • Van egy szép szó, a szójel hó (csomó).
  • Van egy szó - férfi, mesefigura - hóleány.
  • Van egy szó - hóból faragott alak - hóember.
  • Van egy szó könnyű, bolyhos - hópehely.
  • Van egy szó - virág - hóvirág.
  • Van egy szó - madár - bikaviadal.

Ügyes fiúk! Birkózz meg ezzel a feladattal!

Gurulsz, gurítod a labdát

Su-Jok labdák az úton!

Gördítse a golyókat a kezébe,

És ismételje meg utánam!

A gyerekek 1 labdát vesznek a kezükbe.

Su-Jok masszázs labdákkal. (a gyerekek a szövegnek megfelelően ismételgetnek szavakat és műveleteket végeznek a labdával). A gyerekek a golyókat a helyükre helyezik, és egyenként 1 masszázsgyűrűt vesznek.Ujjmasszázs rugalmas gyűrűvel. (A gyerekek felváltva masszázsgyűrűket tesznek fel minden ujjukra, ujj gimnasztikai verset mondanak).

A B képernyőn-ÉN.

B-Z: Születésem óta soha nem láttam színes sündisznót! Csak erdeiekkel találkoztam! Kövesse tovább a labdát!

És a labdánk tovább gurult. R srácok, megint van egy játékunk. A játék a Find Your House nevet kapta. Emlékezzünk veled, hogy milyen szín jelöli a szilárd mássalhangzót? Lágy mássalhangzó? Most, a zenére, gyönyörűen fogsz futni, játékokkal a lábujjadon; a zene végén házat kell találnod a játékodhoz.

P / és "Keresd meg a házadat"


Zenei kíséret. Videoklip.

Gurulsz, gurítod a labdát,
Segíts még egyszer.
A tervet meg kell oldani -
Olvasd el az ajánlatot!

Gyere az asztalokhoz, üljön le párban.

Táblázatokat osztok szét.


Gondosan fontolja meg az asztalt, tegyen javaslatot a télre, állapodjon meg, hogy melyikük válaszol, ki kész, emelje fel a kezét.

Mnemonikus táblázatokkal dolgozni párban.



B dia

Én: És tényleg bátor vagy! Nem féltünk a nehézségektől, minden feladattal megbirkóztunk! Egy lépésre vagy a Bölcsesség fájától! Légy óvatos ! Menj tovább!
A labda a Bölcsesség Fája felé gurul. A tanár kinyitja a képernyőt, egy füzér világít a fán.
Itt vagyunk veled, és megtaláltuk a Bölcsesség fáját!

A Bölcsesség Fája kitüntetéssel jutalmazza tudását és erőfeszítéseit. Távolítson el egy érmet a fáról, és vegye azt erőfeszítéseiért.
A fa pedig mindegyikőtöknek ad egy -egy bölcsességet - a „Kiváló tanuló leszek” játékot. Ez a játék segít felkészülni az iskolára és bölcsebbé válni.

És most itt az ideje, hogy visszatérjünk az óvodába, menjünk a repülő szőnyegre.

„Mondjuk együtt, mondjuk együtt,
Be kell mennünk az óvodába! "

Zene hangzik.

Itt vagyunk veled, és visszatértünk az óvodába. Milyen feladatokat élvezett a legjobban? Kinek volt nehéz ezen az úton? Mely feladatokat találta a legnehezebbnek?

mob_info