Keskmise rühma tund: linnumaja aplikatsiooni valmistamine. GCD Birdhouse rakenduse jaoks. Kasvataja Krivenchenko S.A. Haridustegevuse edenemine

Eesmärgid:

Täpsustage ja laiendage laste teadmisi hooajaliste kevadiste muutuste kohta elus- ja elutus looduses.
Tutvustage kuldnokkade elu iseärasusi.
Kasvatada huvi linnuelu vastu.
Rikastage laste sõnavara: linnud, kivikärbes, kuldnokk, linnumaja, sissepääs, ahven.
Tugevdada teadmisi kuju ja värvi kohta.
Jätkake laste õpetamist mitmest osast koosneva objekti kujutise paigutamiseks ja ettevaatlikuks kleepimiseks.
Arendage mälu, mõtlemist, käte peenmotoorikat ja oskust nautida oma töö tulemusi.
Kasvatada huvi lindude vastu ja nendesse hoolivat suhtumist.

Varustus:

Starlingi kujutisega pildid, rahvastiilis nukk “Kevade”; koer pildil või mänguasja kujul; päris söötja akna taga või pildil; Starlingi laulu ja taustamuusika salvestused; materjal ja seadmed pealekandmiseks.

Starling

Eeltöö:

Kõne õppimine:

Kevad, punane kevad!
Tule kevad, selge!
Tule kevad rõõmuga,
Tule kevad halastusega,
Kuuma päikesega,
Tugeva vihmaga,
Tooge saak
Meie õnnelikule maale!

Filmi “Kassist, Vasjast ja jahisegast” vaatamine.
Starlings vaatab kõndides.

Tunni käik:

Poisid, arvake ära, mis aastaajast see mõistatus räägib:

Talv on kätte jõudnud asendamise aeg
Loodus ärkas unest.
Lumi on sulanud, linnukiil hõljub üle taeva,
Kevad tõi meile soojust.

Poisid, kas olete märganud kevade saabumist? Milliste märkide järgi?

Kevad on alles tulemas, ajades talve õuest välja. Ja talv ei kiirusta lahkuma - ei, ja see tuletab teid meelde lume või jäise tuulega. Vanasti tegid lapsed sellist nukku, kandsid seda igale poole ja kutsusid kevadet eriliste üleskutsetega - kivikärbsed. Ühe neist õppisime hiljuti.

Sina, talv, mine põhja -
Lõpetage siin ulakas olemine!
Tulge kiiresti välja, poisid.
Kutsume kevadet!

(Lapsed käivad ringi ruumis, annavad üksteisele “Kevade” nukust ja loevad kooris ette kevadlaulu).

Mida te arvate, miks inimesed sageli ütlevad, et kevad on punane? Sest kevad on ilus. Miks ta on ilus? Puudele ilmuvad rohi ja lehed, taimed hakkavad õitsema, linnud lendavad sisse ja laulavad oma laulu, loomad ärkavad talveunest, päike paistab eredamalt ja soojendab.
Ja päev läheb järjest pikemaks. Kuulake, kuidas kirjutas sellest luuletaja V. Berestov oma luuletuses “Kevadminutite laul”:

Iga päev,
Üks minut korraga
Päev on pikem
Ühesõnaga öö.
Aeglaselt,
Vähehaaval
Sõidame talve ära
Eemal!

Kevade saabudes naasevad meie sulelised sõbrad. Kes see on? Keda nimetatakse sulelisteks sõpradeks? Miks sa arvad, miks linde kutsutakse sulelisteks sõpradeks? Nad on sulelised, sest lindude kehad on kaetud sulgedega. Ja sõbrad, kuna linnud söövad kahjulikke putukaid, laulavad linnud laule ja rõõmustavad meid nendega.

Sõrmede võimlemine "Linnud"

Sõrmed on linnu pea, peopesad on tiivad. (Pöidlad põimunud, sõrmed kinni.) Lind istub maas. Nii see tõusis ja lendas üles ja nüüd lendas paremale, läks alla ja lendas vasakule. Siin lendab lind aeglaselt, kiiremini, veelgi kiiremini ja aeglustab jälle. Ta vajus vaikselt maapinnale.

Starlings saabuvad esimesena. Kust need tulevad? Miks lendasid kuldnokad soojematesse maadesse? Oleme neid vaadanud rohkem kui korra, aga vaadake seda pilti - starlingut saate lähedalt vaadata. (Näita pilti). Räägi meile, milline starling ta on? (Kui on raske esitada suunavaid küsimusi: mis värvi on suled, kui suur on saba, nokk jne.) Starling on üleni must, tema nokk on terav, rind on valgekirju ja saba on lühike .

Kui paljud teist teavad, mis on lindude esimene mure kevadel?
Valmistage ette pesa munemiseks ja tibude haudumiseks.

Starlings ei ehita pesa nagu mõned teised linnud. Nad eelistavad end sisse seada puuõõnsustes või inimeste poolt neile ehitatud spetsiaalsetes majades. Kas sa tead, kuidas neid maju nimetatakse? Linnumajad. Vaata pilti linnumajast. (Näita pilti). Linnumaja peal on katus ja ümmargune sissepääs, mida nimetatakse sissepääsuks. Mõelge, miks linnumaja sissepääsu nimetatakse "letokiks"? Sest linnud lendavad sinna sisse. Aga seda ahvenat sissepääsu all kutsutakse ahvenaks. Kas oskate arvata, miks? Sõnast “istu”, sest sellel istub lind. Starlings naasevad oma endistesse kodudesse. Nad tõmbavad sellesse sulgi, kuiva rohtu ja lehti. Ja nad hakkavad laulma.
Tähte laulmine võib sarnaneda konna krooksumisele või varsa näksamisele, sest kuldnokk jäljendab nutikalt erinevaid helisid, mida ta on varem kuulnud. Nüüd kuulake tema enda laulu. Starling laulab. (Tähelaulu salvestus on sisse lülitatud.)

Ta tuleb igal aastal
Kuhu maja ootab:
Tugev puitmaja
Väikese ümmarguse aknaga.
Ta oskab laulda teiste inimeste laule,
Ja ometi on sellel oma hääl.

Kevade lõpuks saavad starlingid tibud. Nad siplevad kõvasti, kui vanemad neile usse või mardikaid nokasse toovad. Starling laulab sel ajal vähe: ta on väga hõivatud – muretseb lastele süüa. Lõppude lõpuks kasvavad nad kiiresti ja iga päev vajavad nad üha rohkem toitu. Starlings eelistavad röövikuid, mardikaid ja usse, kuid neile meeldib süüa ka marju, puuvilju ja viinamarju.
Alles suvel saavad tibud täiskasvanuks - nad lendavad linnumajast välja ja hakkavad end toitma, kogunedes suurtesse karjadesse. Kas sa tead, mis on pakk? See on kokku kogunenud lindude rühm.

Dünaamiline paus "Starlings"

Oh, kuldnokad lendasid.
Kõik lendasid, laulsid laule,
Nad lehvitasid tiibu.
(Kätega vehkimine)

Nad istusid karjas maas,
Nad sõid ussid ära.
(Pöörake sööturi poole)

Kluk, kluk, kluk, kluk,
(Kükitage maha)

Kluk, kluk, kluk, kluk,
Kuidas ma armastan usse.
(Koputage nimetissõrmedega põrandat)

Teeme suled puhtaks
Et oleks puhtam.
(Hõõruge oma käsivarsi kätega, justkui kallistaksite ennast)

Niimoodi, niimoodi
Niimoodi, niimoodi
Et oleks puhtam.

Hüppame okstel,
Et lapsed oleksid tugevamad.
(Pöörake akendest väljapoole jäävate puude poole)

Hüppa-hüppa, hüppa-hüppa,
Hüppa-hüppa, hüppa-hüppa,
Hüppame okstel.

Siis jooksis koer
Ja peletas starlingid minema
(Pöörake koera poole – mänguasi või pilt)

Auuuuuuu, starlingid tõusid õhku,
Ja nad lendasid linnumajja.
(Kätega vehkimine)

Rakendus "Linnumaja"

Lastele antakse paberileht, millel on pruuni pliiatsiga joonistatud puu. Lapsed panevad linnumaja välja ristkülikust (linnumaja korpus), kolmnurgast (katus), ringist (sisend) ja ribast (ahven). Õpetajat huvitab, milliste geomeetriliste kujunditega näevad linnumaja osad välja, mis värvi need on, millised osad on ühevärvilised. Seejärel kleebivad lapsed pildi peale, kui taustaks mängib muusika. Õpetaja palub teha korralik, ühtlane linnumaja, sest linnud ei taha halvas majas elada. Alles pärast seda lendab igasse valminud linnumajja kuldnokk (mustast paberist välja lõigatud valgete täppidega linnu siluett), mille lapsed ahvena külge kleebivad. Edaspidi saate selle lehe kallal edasi töötada, joonistades rohelisi lehti (kastes pintsliga) ja liimides salvrätikutest rullitud pallid (lilled puul), mille keskosa on kollase markeriga joonistatud.

Meistriklass väljalõigatud aplikatsioonitehnikas lasteaias plastilineograafia tehnikas. "Tähed on saabunud"



Meistriklass on mõeldud vanemas koolieelses eas lastele, õpetajatele, vanematele.
Sihtmärk: Laste loominguliste võimete arendamine
Ülesanded:
Arendage kompositsioonitunnet ja loovust;
Edendada peenmotoorika, fantaasia, kujutlusvõime, loomingulise potentsiaali arengut;
Tugevdada ruudust erinevate geomeetriliste kujundite moodustamise oskust;
Tugevdada liimi, kääride, plastiliiniga töötamise oskusi;
Kasvatada hoolivat, sõbralikku suhtumist loodusesse ja lindudesse.
Vajalikud materjalid ja tööriistad:
Valge leht akvarellile A4
värvid
tutt
salvrätik
papp
värviline paber
liim
käärid
plastiliin

Töö edenemine:

Starlings on saabunud
Kõrge vaher ootab külalisi -
Oksal asuv maja on kindlustatud.
katus on värvitud,
Lauljatele on veranda...
Sinitaevas on kuulda siristamist -
Meie poole lendab kuldnokkade perekond.
Täna tõusime vara
Eile ootasime linde.
Turvamehed käivad õues ringi,
Ajab kassid õuest välja.
Me lehvitame tähtedele kätega,
Lööme trummi ja laulame:
- Elage meie majas!
Tunned end selles hästi!

Värvige paberileht värvidega (sinine). Taeva ja tooriku efekti kiiremaks kuivamiseks võite pärast värvi pealekandmist salvrätikuga üle kogu pinna hõõruda.


Töödeldava detaili kuivamise ajal rebige puu moodustamiseks veidi värvilist paberit. Üks suur riba esindama tüve, mitu väiksemat ja peenemat riba ning mitu riba veel lühemat ja peenemat kui eelmistel.


Selleks ajaks, kui lapsed ribasid valivad, on toorik kuivanud ja võite hakata puud vormima.
Kõigepealt liimime suurima riba (pagasiruumi)


Seejärel liimime väiksemad ribad ja moodustame suured puuoksad.


Järgmiseks liimime suuremate okste külge väikseimad oksaribad.


Puu on valmis! Alustame linnumaja valmistamisega.
Eelnevalt ettevalmistatud värvilistest ruutudest moodustavad lapsed: ristküliku (voldi ruut pooleks ja lõika), kolmnurkse katuse (voldi ruut diagonaalselt ja lõika), ümmarguse “augu” (lõigake ruudu nurgad).



Saadud geomeetrilistest kujunditest paneme kokku ja liimime linnumaja.



Linnumaja on valmis. Järgmisena valmistame plastilineograafia tehnikas starlingi. Selleks saate eelnevalt teha papist toorikud (linnu kuju)


Keha võib katta vana, näiliselt ebavajaliku plastiliiniga, kuid meie linnu jaoks on see just see, mida vaja.


Selleks peate võtma väikese tüki plastiliini ja jaotama seda õhukese kihina kogu linnu kehale.


Järgmisena kaunistame oma linnu erinevat värvi plastiliiniga. Nokk on kollane, pea ja keha sinine ja valge, tiib on pruun. Lind tuleb ilusam, kui te ei sega kaunistuseks liiga palju värve ja seejärel määrite seda.



Järgmiseks teeme silma ja meie kuldnokk on peaaegu valmis.


Seejärel võite kutsuda lapsi natukene fantaseerima, kuidas linnumaja sisse lendas, ühele, siis teisele oksale istus ja siis linnumaja nägi. See on vajalik selleks, et laps saaks ise otsustada, kuhu ta oma linnu asetab (oksale või linnumaja lähedusse).

Kui otsus on tehtud, määri linnu tagumine pool liimiga ja liimi valitud kohta. Pärast seda peate tegema käpad. Rullime plastiliinist õhukesed vorstid ja moodustame käpad.


Valmis!
Siin on, millist tööd minu rühma lapsed tegid:






Viimase töö tegi Sonya. Ta vaatas tükk aega starlingi pilti, võttis siis virna ja tegi täpid. Ausalt öeldes ei mõelnud ma sellele varem. Sonyale meeldis see nii väga, et ta tegi hiljem ise linnumalli, kuid ainult lennu ajal. Värvisin ka plastiliiniga.

Tehnoloogiline kaartkorraldas õppetegevust vanemale rühmale

Haridusala:"Loomine"

Peatükk: Rakendus

Teema:"Kasemaju kase peal"

Sihtmärk:Õpetage lapsi iseseisvalt rakendust valima, linnumaja paigutama

hüüdnimi puul, võttes arvesse selle kuju ja suurust. Tugevdage lõiketehnikaid piki volti.

jätkake õppimist, kuidas pilti ise väikeste detailidega kaunistada, jälgides

sümmeetria. Arendage kognitiivset huvi. Kasvatage puhtust.

Kakskeelne komponent: Uishik – linnumaja, kaiyn – kask, agash – puu,

үй – maja, құс – lind.

Sõnavaratöö: linnumaja.

Eeltöö ja tunniks valmistumine

- lugedes S. Kobejevi lugu “Linnupesa”,

Ilmekas luulelugemine.A. Ekimtsev “Vanrad on saabunud”, “Kraana”,

P/ ja “Varblased ja varesed”, “Linnud - üks, linnud - kaks”!

Rändlindude joonistamine,

Mõistatuste koostamine.

Etapid

tegevused

Õpetaja juhtimistegevus

Laste tegevused

1. etapp:

Motiveeriv

stiimul

Psühhovõimlemine "Linnud"

Linnud hakkasid laskuma

Kõik istuvad lagendikule maha.

Neil on pikk tee minna

Linnud peavad puhkama.

Ja on aeg taas teele asuda,

Neil on palju lennata.

Siin on maja. Hurraa! Hurraa!

Neil on aeg maanduda.

Palee kaalub vardas,

Elab palees.....

Kas arvate, et linnumaju ehitatakse ainult kuldnokkadele?

Miks lindudele selliseid maju vaja on?

Näidake üles huvi, emotsioone, väljendage tundeid.

Tehke liigutusi vastavalt tekstile.

Nad arvavad.

Nad pakuvad välja erinevaid võimalusi, räägivad sõna ja otsustavad, et linnumajades võivad elada ka teised linnud.

2. etapp:

Probleemide otsimine

Kutsub loovtöötuppa.

Tutvustab koos näidistaotlusega « Starling edasi kask."

Selgitab linnumaja kuju, suurus, värv

Joonistab Pange tähele, et kaske saab joonistada pliiatsi ja värvidega ning linnumaja saab kaunistada väikeste detailidega ja õigesti puule paigutada, tugevdab joonistustehnikaid ja lööke.

Saated paberi lõikamise tehnika mööda volti, nurkade äralõikamist.

Pakkumised valida praktiline materjal ja alustada iseseisvat tööd.

Renderdab vajalikku abi.

Uurige näidist ja märkige selle omadused.

Tugevdada joonistus- ja aplikatsioonitehnikaid.

Nad valivad materjali ja selgitavad seda.

Küsi abi.

3. etapp:

Refleksiivne – korrigeeriv

Pakkumised tuvastada vastuvõtualal olevad tööd, pöörata tähelepanu töö unikaalsusele ja märkida üles edukamad.

Sisaldab laulu helisalvestust «Rändlinnud lendavad linnud" esitaja I. Kobzon.

Uurige, mis lastele täna kõige rohkem meeldis.

Nad ütlevad teile, miks nad seda rakendust tegid.

Nad tajuvad laulu emotsionaalselt.

Nad jagavad oma muljeid.

Oodatav tulemus:

Mängi: praktilised viisid värvilise paberi, pliiatsitega töötamiseks,

värvid, käärid,

Saage aru: kuidas saate linnumaja puule asetada, võttes arvesse selle kuju, suurust,

Rakenda: võimalus iseseisvalt kaunistada pilti väikestega

Tatjana Budnikova
GCD kokkuvõte kasutamiseks vanemas rühmas "Linnumaja"

Tunni eesmärk: õpetab looma üksikutest osadest kompositsiooni. Ülesanded: selgitada ja laiendada laste teadmisi elus- ja eluta looduse hooajalistest kevadmuutustest. Õppige looma süžeekompositsiooni; arendage mälu, kujutlusvõimet, rikastage laste sõnavara, arendage kääridega töötamisel tähelepanu ja täpsust; Varustus:tähe ja linnumaja kujutavad pildid; paks papp, ruut 3*3cm, sissepääs; kaks ruutu värvilist paberit 6*6cm, sein ja katus; lõika paberist starling; roheline värviline paber lehtede jaoks; pruun värviline paber oksa jaoks; käärid, PVA liim, liimipintslid, kaltsud, õliriidest voodrid, kätelapid. Eeltöö:Õppige laulu: Kevad! Kevad on punane! Soe päikesepaiste! Tulge ruttu, soojendage lapsi. Tulge meie juurde suure halastusega! Kõrge linaga! Sügavate juurtega! Rikkaliku leivaga (Kõndimisel starlingi jälgimine.) Tunni edenemine. Organisatsiooniline osa: K: Poisid, arvake ära mõistatus: Lumi läheb lagendikul mustaks, Ilm läheb iga päevaga soojemaks. Aeg kelk kappi panna. Mis aastaaeg see on K: Poisid, milliste märkide järgi võime märgata kevade saabumist? Miks te arvate, miks inimesed sageli ütlevad "kevad on punane" (sest kevad on ilus) Miks see on ilus (muru ilmub, puudele ilmuvad lehed, taimed hakkavad õitsema, linnud lendavad sisse ja laulavad oma laulu, päike paistab eredamalt ja soojendab , päev muutub pikemaks) Kevade saabudes naasevad meie sulelised sõbrad. Kes see on? Starlings saabuvad esimesena. Kust need tulevad? Miks lendasid kuldnokad soojematesse maadesse? Kui paljud teist teavad, mis on lindude esimene mure kevadel? Valmistage ette pesa munemiseks ja tibude haudumiseks. Starlings ei ehita pesa nagu mõned teised linnud. Nad eelistavad end sisse seada puuõõnsustes või inimeste poolt neile ehitatud spetsiaalsetes majades. Kuidas neid maju (linnumaju) kutsutakse Vaata linnumaja pilti? (näita pilti) Millistest osadest koosneb linnumaja (katuse ja sissepääsuga maja) Ümmargust sissepääsu nimetatakse letokiks, sest sinna lendavad linnud. Aga seda ahvenat sissepääsu all kutsutakse ahvenaks. Sõnast “istu”, sest sellel istub lind. Starlings naasevad oma endistesse kodudesse. Nad tõmbavad sinna sulgi, kuiva rohtu ja lehti, valmistades maja ette munade ja tibude ilmumiseks. Kehalise kasvatuse hetk: Siin okstel, kuldnokad! Ära karju! Mustad kuldnokad istuvad lohus, ajavad sulgi kohevaks, peesitavad päikese käes, pööravad pead, tahavad lennata. Hoo! Hoo! Lendame minema! Nad lendasid, jõudsid kohale ja jälle istusid kõik lohku maha. Praktiline osa. K: Poisid, proovime täna luua kevadise kompositsiooni – kujutame oksakest linnumaja ja starlingiga. 1) Oks. Lõika pruunist värvilisest paberist oks välja ja liimi see papile. Lõikasime rohelisest värvilisest paberist lehed välja ja kleepisime need oksa külge. 2) Linnumaja. Linnumaja jaoks peate võtma ühe suure ruudu, voltima selle diagonaalselt ja lõigake see piki diagonaaljoont kaheks kolmnurgaks (ühest kolmnurgast saab katus, teisest ei ole kasu). nurgad ringi tegemiseks (see on sissepääs). Võtame suure ruudu – linnumaja seina ja kleebime selle oksa lähedale. 3) Starling. Võtame eelnevalt lõigatud tähekujukese ja lisame kompositsioonile. Peegeldus: Mis teile tänases tunnis meeldis? Millistes tunni etappides kogesite raskusi? Mida tahaksid teha teisiti? Ja nüüd soovitan teil korraldada tööde näitus ja koristada oma tööruumid.

Kevade saabudes ilmuvad aedadesse ja parkidesse puudele linnumajad. Saate koos beebiga teha rändlindudele oma väikese majakese aplikatsiooni kujul. Muide, üsna hiljuti meisterdasid lapsed talgutundides linnumaju eesmärgiga sisendada armastust looduse ja töö vastu. Miks mitte kasutada seda kogemust väga väikeste lastega. Lõppude lõpuks pole nii oluline, et linnumaja oleks praegu paberist.

Birdhouse rakenduse jaoks vajate:

Paber pruuni, musta ja kollase värviga;
aluse jaoks sinine papileht;
rohelised salvrätikud.

Enne alustamist veenduge, et teie laps mõistab linnumaja eesmärki. Näiteks pargis jalutades juhtige lapse tähelepanu puumajadele, selgitage, miks neid vaja on, millest need on valmistatud ja kuidas neid tehakse. Pildil olevat linnumaja näete ka raamatus. Seejärel kutsuge oma laps värvilisest paberist ise linnumaja tegema, küsige, kust alustada. Seega saab beebist loomingulises protsessis aktiivne osaleja. Juhtküsimuste abil ütleb ta ise teile, mida tuleb teha. Nii areneb kõne, mõtlemine ja mälu.

Kindlasti märgib laps vestluse ajal, et linnumajad riputatakse puude külge. Nii et alustage puust. Lõika pruunist paberist välja tüvi ja oksad. Pange tähele, et linnud naasevad oma kodumaale kevadel, kui puudel puhkevad esimesed lehed ja ilmub muru. Võtke roheline salvrätik, lõigake see väikesteks tükkideks ja rullige pallideks. Liimige lehepallid puuokstele. Aplikatsiooni allosas liimige salvrätikust rohelised ruudud. Sellest saab umbrohi.

Lõika kollasest paberist välja võrdkülgne kolmnurk ja ristkülik. Saate seinad ja katuse. Kleepige need külge. Proovige linnumaja ühtlaselt "riputada". Oluline on lapse liigutusi koordineerida. Lõika välja ring - maja sissepääs, kleepige ahvenale.

Rääkige oma lapsega lindudest, kes võivad linnumajas elada. Need on kuldnokad, tihased, punatõsised, laglekesed, kärbsenäpid ja varblased ehk siis väikesed linnud. Leia raamatust tundmatuid sulelisi. Seega ei tööta laps ainult kätega, vaid saab ka uusi teadmisi linnumaailma kohta.



mob_info